جوزف هلر

جوزف هلر

جوزف هلر، زاده ی 1 می 1923 و درگذشته ی 12 دسامبر 1999، نویسنده ی رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه و فیلمنامه اهل آمریکا است. جوزف در یک خانواده ی یهودی فقیر در روسیه به دنیا آمد. او از همان کودکی به نوشتن علاقه داشت و در سن یازده سالگی، داستانی درباره ی حمله ی روسیه به فنلاند نوشت و آن را به روزنامه ی نیویورک دیلی فرستاد اما داستانش چاپ نشد. پس از اتمام دبیرستان در سال 1941، به مدت یک سال در شغل هایی چون آهنگری، نامه رسانی و کارمند بایگانی به کار مشغول شد. جوزف در سال 1942 و در سن 19سالگی به نیروی هوایی ارتش ایالات متحده پیوست. او دو سال بعد به ایتالیا فرستاده شد و در 60 عملیات نظامی شرکت داشت.هلر، کار بر روی یک داستان را شروع نمی کرد مگر این که جمله ی اول و آخر آن را کاملا در ذهن خود ساخته باشد.جوزف هلر بر اثر حمله ی قلبی در خانه ی خودش واقع در لانگ آیلند درگذشت.

کتاب های جوزف هلر

تبصره 22


بیشتر بخوانید

«وحشت» چگونه پس از جنگ جهانی اول تغییر کرد

بخش زیادی از چیزی که آن را «زندگی طبیعی انسان» می نامیم، از ترس از مرگ و مردگان سرچشمه می گیرد.

اعتیاد ما به ادبیات داستانی: چرا انسان به داستان ها نیاز دارد؟

به هر طرف نگاه کنید، با داستان ها روبه رو می شوید. از گذشته های خیلی دور که اجداد ما دور آتش می نشستند و داستان تعریف می کردند تا به امروز که شبکه های تلویزیونی، سریال های محبوبی تولید می کنند

تبصره 22، لبخندی واژگون به نادانی بشر

«تبصره 22» دست روی یکی از تلخ ترین تجربیات در زندگی می گذارد و آن را خنده دار می کند.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.