کتاب چرا آلمانی ها بهتر انجامش می دهند

Why the Germans Do it Better
نکته هایی از کشوری بالغ
کد کتاب : 104809
مترجم :
شابک : 978-6222544188
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 263
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

معرفی کتاب چرا آلمانی ها بهتر انجامش می دهند اثر جان کمپفنر

صدوپنجاه سال قبل، کشور آلمان با به‌هم‌پیوستن مجموعه‌ای از چندین دولت‌شهر تشکیل شد. نیمی از عمر کوتاه این کشور قصه‌ی وحشت، جنگ و دیکتاتوری بوده؛ نیم دیگر قصه‌ی حیرت‌انگیز تاوان، ثبات و بالندگی. امروزه، درحالی‌که بخش زیادی از دنیای معاصر مقهور اقتدارگرایی شده و ریشه‌های دموکراسی در حال نابودی است، آلمان همچون سنگری برای ثباتْ قامت راست کرده است. چرا آلمانی‌ها بهتر انجامش می‌دهند! روایت جذابی است از تاریخ، فرهنگ و هویت ملی آلمان؛ کشوری که خیلی‌ها در غرب از آن نفرت دارند.
هدف اصلی جان کپمفنر در این کتاب ارائه‌ی تصویری از آلمانی بالنده و درخشان است که به‌‌رغم کمبودهایش، رفته‌رفته جایگاه اصلی خود را در جهان پیدا می‌کند. نحوه‌ی مواجهه‌ی این کشور با مسئله‌ی تاریخ، مهاجرت، تغییرات اقلیمی، سیاست خارجی، فرهنگ و همه‌گیری کرونا دلایلی هستند که به‌زعم نویسنده آلمان را از کشورهای دیگر متمایز کرده است. کپمفنر با طرح پرسش‌هایی درباره‌ی آینده‌ی پسابرگزیت، به چرایی تبدیل‌شدن آلمان به الگویی برای دیگر کشورها می‌پردازد. این کشور پارادایم جدیدی از ثبات را بنا نهاده که برای کشورهایی مثل امریکا، فرانسه و انگلیس به دلایل مختلف آسان نیست. کشورهایی که در زمان حال با مشکلات زیادی دست‌به‌گریبان‌اند خود را با خاطره‌ی شکوه گذشته تسلی می‌‌دهند. آلمان، به‌خاطر گذشته‌اش، نمی‌تواند چنین کند.

کتاب چرا آلمانی ها بهتر انجامش می دهند

جان کمپفنر
جان کمپفنر نویسنده، مجری و مفسر بریتانیایی است. او اکنون یک مدیر اجرایی در Chatham House است که ابتکار بریتانیا در جهان را رهبری می کند. کتاب ششم او چرا آلمانی‌ها آن را بهتر انجام می‌دهند، یادداشت‌هایی از یک کشور بزرگ‌شده، در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ در تعدادی از روزنامه‌ها به عنوان یکی از کتاب‌های سال انتخاب شد. او در حال حاضر روی کتاب جدیدی درباره برلین کار می کند.