کتاب چهار هزار هفته

Four Thousand Weeks
(مدیریت زمان برای میراها)
کد کتاب : 84092
مترجم :
شابک : 978-6222543686
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 213
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 3 مهر

چهار هزار هفته
Four Thousand Weeks
مدیریت زمان برای انسان فانی
کد کتاب : 95609
مترجم :
شابک : 978-6225213135
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 مهر

معرفی کتاب چهار هزار هفته اثر الیور برکمن

کتاب «چهار هزار هفته» اثری نوشته «الیور برکمن» است که نخستین بار در سال 2021 به چاپ رسید. «برکمن» به این موضوع می پردازد که چگونه اغلب تلاش های انسان ها برای بهبود زندگیشان به واسطه استفاده بهتر از زمان، در حقیقت فقط باعث سخت تر شدن شرایط می شود. «برکمن» بیان می کند عمری به طول چهار هزار هفته، برای به انجام رساندن تمام کارها کافی نیست: اگر بتوانیم بپذیریم که «مدیریت زمان، آنگونه که آن را می شناسیم، با شکستی مفتضحانه مواجه شده»، آنوقت قادر خواهیم بود از موفقیت هایی لذت ببریم که رسیدن به آن ها در زمان محدودی که داریم، امکان پذیر است. نویسنده در پاسخ به این سوال که چرا ما تا این اندازه نگران بهره وری و استفاده کارآمدتر از زمان هستیم، توضیح می دهد چون این کار به ما کمک می کند احساس کنیم که کنترل کامل زندگیمان را در اختیار داریم. اما راه هایی برای تغییر این شرایط وجود دارد: پذیرش و مشخص کردن محدودیت ها، ارجحیت بخشیدن به مهم ترین فعالیت ها در زندگیمان، و پذیرفتن «حقیقت در مورد زمان محدود خود» از طریق محدود کردن وظایف.

کتاب چهار هزار هفته


ویژگی های کتاب چهار هزار هفته

از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز

الیور برکمن
الیور برکمن (Oliver Burkeman؛ زادهٔ ۱۹۷۵ روزنامه‌نگار و نویسندهٔ اهل بریتانیا و ساکن نیویورک است که برای گاردین کار می‌کند.پادزهر: خوشبختی برای کسانی که تحمل مثبت‌اندیشی را ندارند (The Antidote: Happiness for People Who Can't Stand Positive Thinking) از آثار اوست.
نکوداشت های کتاب چهار هزار هفته
Provocative and appealing, well worth your extremely limited time.
احساس برانگیز و دلنشین، اثری که کاملا شایستگی زمان بسیار محدود شما را دارد.
Wall Street Journal Wall Street Journal

An entertaining, humorous, practical, and ultimately profound guide to time and time management.
راهنمایی سرگرم کننده، طنزآمیز، کاربردی و درنهایت ژرف در مورد زمان و مدیریت زمان.
Amazon Amazon

Full of sage and sane advice.
سرشار از توصیه های خردمندانه و عقلانی.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب چهار هزار هفته (لذت متن)
هنگامی که به کوتاهی زندگی پی می بریم-و می پذیریم که چه بخواهیم و چه نخواهیم، بعضی چیزها باید تکمیل نشده باقی بمانند-آزادتر هستیم تا روی آنچه حقیقتا اهمیت دارد، تمرکز کنیم.

همه احساس می کنیم که راه های مهم و رضایت بخشی برای گذراندن زمان وجود دارد. حتی اگر دقیق هم ندانیم چه راه هایی، وقت خود را روشمندانه صرف انجام دادن کارهایی به جز آن ها می کنیم. میل به زندگی پرمعناتر، خود را به شکل های گوناگون نشان می دهد. مثلا در شوق وقف کردن خود در امری مهم، در داشتن این احساس که در این نقطه خاص در تاریخ با تمام بحران ها و بلایا، مسئولیت شما بیشتر از پول درآوردن و خرج کردن است.

اما همین میل باعث بروز احساس های آزاردهنده ای نیز می شود، از قبیل احساس اجبار برای داشتن شغل تا بتوانیم برای انجام دادن کار محبوبمان یک ذره وقت بخریم، برای وقت گذراندن با فرزندان در این کره خاکی یا گشت و گذار در طبیعت زمان کافی داشته باشیم یا دست کم در مسیر رفت و آمد بین خانه و محل کار عمر خود را هدر ندهیم.