کتاب مینیمالیسم دیجیتال

Digital Minimalism
یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو

مشخصات کتاب مینیمالیسم دیجیتال
مترجم :
شابک : 978-6226573467
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 221
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 دی

معرفی کتاب مینیمالیسم دیجیتال اثر کال نیوپورت

کتاب مینی مالیسم دیجیتال برای کسانی نوشته شده که می خواهند از اصول سبک زندگی مینی مال برای برخورد درست با تکنولوژی های جدید استفاده کنند و در مواجهه با آن ها زندگی ساده و معنادارشان را حفظ کنند.
وقتی در این کتاب از تکنولوژی های جدید می خوانیم، منظور هم ابزارهایی مثل گوشی هوش مند است و هم سرویس هایی مثل رسانه های اجتماعی یا بازی های کامپیوتری یا حتی سایت های تماشای ویدئو. هر چیزی که در سال های اخیر و با پیش رفت تکنولوژی جای خودش را در زندگی های نوین ما پیدا کرده و تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از آن شده و زمان زیادی را به خودش اختصاص داده.
مینی مالیسم یعنی حذف چیزهای اضافه و پرداختن به چیزهایی که واقعا مورد نیاز ما هستند و از وجودشان لذت می بریم. مینی مالیسم دیجیتال هم همین فلسفه را به تکنولوژی های جدید تعمیم می دهد.

مینیمالیسم را می توان هنری دانست که می گوید چه مقدار کافی است. مینیمالیسم دیجیتال این ایده را در مورد فناوری های شخصی ما به اجرا می گذارد. بنابراین مینیمالیسم دیجیتال، کلید داشتن یک زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو است.

در این کتاب به موقع و روشنگرانه، نویسنده پرفروش کتاب کار متمرکز (Deep Work) فلسفه ای برای استفاده از فناوری پیشنهاد می کند که تاکنون توانسته است زندگی های پرشماری را بهبود ببخشد.

مینیمالیست های دیجیتال همه جا در اطراف ما حاضر هستند. آنها شخصیت های آرام و خوشحالی هستند که می توانند گفتگوهای طولانی را بدون سرزدن به گوشی های موبایل خود به پایان ببرند. آنها می توانند خودشان را در خواندن کتابی خوب، دنبال کردن پروژه های نجاری و یا دویدن به هنگام صبح یک روز تعطیل غرق کنند. چنین افرادی قادرند با دوستان و خانواده خود خوش بگذارنند، بدون اینکه اصراری به مستندکردن لحظات خوش با یکدیگر داشته باشند. آنها نگران از دست دادن چیزی نیستند چون به خوبی آگاهند که چه فعالیت هایی برای آنها معنابخش است و رضایت به همراه می آورد.

حالا، نیوپورت (نویسنده کتاب) به این جنبش خاموش لقبی داده است و استدلال می کند که چقدر جای چنین چیزی در دنیای سراسر مملو از فناوری ما خالی است. توصیه های معمول نظیر خاموش کردن هشدارها (نوتیفیکیشن) روی گوشی ها و یا عادت گاه به گاه برای دوری از دنیای دیجیتال به اندازه کافی به ما کمک نمی کنند که کنترل خودمان را در دنیای فناوری به دست بگیریم. حتی ایده اینکه به طور کلی از همه وسایل دیجیتال کناره بگیریم هم با توجه به پیچیدگی های درخواست های خانوادگی، دوستان و کار قابل اجرا نیست. بنابراین آنچه که ما به آن نیاز داریم یک روش هوشمندانه برای این است که تصمیم بگیریم از چه ابزاری به چه هدفی و تحت چه شرایطی استفاده کنیم.

کتاب مینیمالیسم دیجیتال

کال نیوپورت
کال نیوپورت که استاد علوم کامپیوتر دانشگاه جورج تاون است، در زمینه نظریه سیستم های توزیع شده تحقیق می کند. علاوه بر کارهای دانشگاهی، در زمینه تعامل و اندر کنش بین فرهنگ و تکنولوژی می نویسد.کال نیوپورت تاکنون 6 کتاب نوشته که آخرین آنها، کتاب پرفروش «مینیمالیسم دیجیتالی؛ انتخاب یک زندگی متمرکز در یک جهان پر سروصدا» است. معروف ترین کتاب او یعنی کتاب «کار عمیق» از سال 2017 تاکنون، همواره مورد توجه و استقبال خوانندگان و منتقدین بوده است.کارهای او که به بیش از 25 زبان دنیا ت...