کتاب مجموعه اشعار پل الوار

Collected Poems
با نیروی عشق
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 60,000 | 54,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 12570
مترجم :
شابک : 978-9643518820
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 496
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1930
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 12 مهر

معرفی کتاب مجموعه اشعار پل الوار اثر پل الوار

ظاهرا زنده یاد فریدون رهنما نخستین کسی است که الوار را به جمع شاعران جوان نیمایی معرفی کرده است و از میان این شاعران، زنده یاد احمد شاملو بیش از همه به مکاشفه در جوهر و زبان شعری، موسیقی درونی کلام، ارزش های صوتی کلمه و… در شعر الوار پرداخته و در این رهگذر بیشترین تاثیر را از الوار پذیرفته است. شاملو به ترجمه ی اشعار الوار نیز همت گماشته و برگردان نه قطعه شعر شناخته شده ی الوار را در سال 1353 در نخستین چاپ کتاب «همچون کوچه ای بی انتها» آورده است. تعداد این اشعار در تجدید چاپ سال 1381 همان کتاب به شانزده قطعه افزایش یافته است. آقای محمدتقی غیاثی در زمستان 1357 و در گرماگرم انقلاب، ترجمه ای از چهل و چهار قطعه شعر الوار را با عنوان «ای آزادی» منتشر کرده است. این مجموعه بر اساس جنگی که لویی پارو و ژان مارسناک از اشعار الوار فراهم آورده اند، تنظیم شده است. آقای حشمت جزنی در سال 1373 درکتاب «ده شاعر نامدار قرن بیستم»، جایگاه ویژه ای را برای الوار قایل شده و ترجمه ی بیست و دو شعر غالبا کوتاه الوار را در آن آورده است. آقای محمدرضا پارسایار متن دوزبانه ی منقحی از اشعار پل الوار را با عنوان «تنهایی جهان» در سال 1382 به چاپ داده است که شناخته شده ترین اشعار الوار را در بر می گیرد. آقای قاسم صنعوی در سال 1384، در کتابی با عنوان «کلام را برای شاعران بگذارید» که گزیده ای از شعر شاعران فرانسوی دوران اشغال و نهضت مقاومت را در بر می گیرد، ترجمه ی سیزده شعر از الوار را آورده است که مرجع اصلی شعرها مجموعه ی شعری میعاد آلمانی الوار است. علاوه بر کتاب هایی که ذکرشان رفت در مجلات ادبی نیز گاهی به مقاله ای درباره ی الوار و یا به ترجمه ی شعری از او برخورد می شود که برای نمونه می توان به مقاله ی «یادی از پل الوار و چند شعر از او» از زنده یاد رضا سیدحسینی مندرج در شماره ی سوم مجله ی فرهنگی و هنری بخارا (آذر و دی 1377) اشاره کرد که ترجمه ی هشت شعر کوتاه الوار را در بر دارد.

مجموعه ی «پایتخت اندوه» این شاعر در فهرست صد کتاب قرن لوموند می باشد

کتاب مجموعه اشعار پل الوار

پل الوار
پل الوار (به فرانسوی: Paul Éluard) با نام اصلی اوژن-امیل-پل گرندل (۱۴ دسامبر ۱۸۹۵ - ۱۸ نوامبر ۱۹۵۲) شاعر فرانسوی بود.وی یکی از رهبران جنبش سوررئالیسم بین سال های ۱۹۱۹ تا ۱۹۳۸ بود. همچنین یکی از مؤسسان مجله انقلاب سوررئالیست در سال ۱۹۲۴ بود.وی از سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۳ و همچنین پس از ۱۹۳۸ عضو حزب کمونیست بود.
قسمت هایی از کتاب مجموعه اشعار پل الوار (لذت متن)
بر دفترهای دبستانی ام / بر میز مشقم و بر درختان / بر شن بر برف / نام ترا می نویسم. / بر همۀ صفحات خوانده شده / بر همۀ صفحات سپید / بر سنگ، خون، کاغذ یا خاکستر / نام ترا می نویسم. / بر تصویرهای زرین / بر سلاح جنگاوران / بر تاج شهریاران / نام ترا می نویسم. /