کتاب خانه ی هفت شیروانی

The house of the seven gables

مشخصات کتاب خانه ی هفت شیروانی
مترجم : حسن مسعودی
شابک : 978-9644485541
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 350
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1851
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

معرفی کتاب خانه ی هفت شیروانی اثر ناتانیل هاثورن

«خانه هفت شیروانی» رمانی به سبک گوتیک است که نخستین بار سال 1851 با عنوان « The House of the Seven Gables» به قلم هاثورن، نویسنده آمریکایی، منتشر شد. گناه، عذاب و کفاره آن در میان خانواده های ایالات نیوانگلند، از مهم ترین موضوعات این رمان به شمار می روند. داستان در زمان انتشارش با استقبال زیادی مواجه شد و تاثیر زیادی بر نویسندگان دیگر گذاشت. تاکنون چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی با اقتباس از این اثر ساخته شده است.

ماجراهای رمان در میانه قرن نوزدهم میلادی روی می دهند و نویسنده در این رمان داستانی پر از رمز و راز را روایت می کند که در آن خانواده ای درگیر مسایل ترسناک می شوند.

در توضیح این کتاب آمده است: «حتی شکست های هاثورن جالب تر از موفقیت اکثر نویسندگان است. کندوکاو او در طبیعت و عواقب گناه و بیگانگی موجب آن شد تا نسل های گذشته گاهی آثار او را بیمارگونه توصیف کنند اما کامو، سارتر و کافکا ما را مهیای فهم آن ها کردند. آن صحنه از خانه هفت شیروانی که کلیفورد سعی می کند با بیرون پریدن از پنجره کمانی شکل به جمعیت خیابان ملحق شود، هم فلسفه وجودی را القا می کند هم رویه ضد واقع گرایی داستان را.»

کتاب خانه ی هفت شیروانی

ناتانیل هاثورن
ناتانیل هاثورن، زاده ی 19 می ۱۸۰۴ و درگذشته ی 4 ژوئیه ی ۱۸۶۴، نویسنده ی برجسته آمریکایی، متولد شهر سالیم ماساچوست که در دوره ای، کنسول آمریکا در انگلستان نیز شد. جد او جان هاوثورن (بدون حرف w)، قاضی فعال در جریان محاکمات جادوگری در سالیم بود و هیچ وقت از کارهای گذشته ی خود عذرخواهی نکرد. به همین دلیل، ناثانیل حرف w به نام خانوادگی خود اضافه کرد تا رابطه ی خویشاوندی خود را با او مخفی نگه دارد. او در سال ۱۸۶۴ در پلیموث نیوهمپشایر درگذشت. ناتانیل هاثورن امروزه بیشتر به خاطر داستان های کوتاهش معر...