کتاب آرامش در محیط کار

Vivre mieux au travail
کتاب های زندگی بهتر - پیشگیری فشار روانی کار
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 35,000 | 31,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: شمعدونی شمعدونی
    نویسنده: سوفی مرین
کد کتاب : 13180
مترجم : مرجان گلریز
شابک : 978-6009969784
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

معرفی کتاب آرامش در محیط کار اثر سوفی مرین

استرس ها و فشارهایی که در محل کار خود متحمل می شویم، روح ما را فرسوده کرده است. گاهی اوقات به این فکر می کنیم که عطای کار کردن را به لقایش ببخشیم، اما مگرغم نان می گذارد. کتاب «آرامش در محیط کار» به ما مهارت هایی یاد می دهد که در مقابل استرس ها و فشارهای محیط کار دوام بیاوریم. همچنین به ما می آموزد که چطور به یک انتقاد در محیط کار پاسخ بدهیم، چگونه از دیگران تعریف کنیم. با رفتارهای فربینده و یا تصنعی همکارانمان چگونه برخورد کنیم. اگر در موقعیت مشاجره یا نزاع قرار گرفتیم چگونه رفتار کنیم. با رفتارهای پرخاشگرانه چه کنیم. چگونه با مدیریت زمان به همه کارهای خود برسیم. به عنوان یک زن با تبعیض، آزار و اذیت جنسی در محل کار چگونه برخورد کنیم. این کتاب براساس اتفاقات کسانی نوشته شده که از استرس و فشار محیط کار در فرانسه به روان درمانگر روی آورده اند. این کتاب به ما کمک می کند تا عوامل استرس زای محیط کار را کاهش دهیم و سپس محیط کار شاد و آرامی داشته باشیم.

بر اساس نتایج نظر سنجی «استیل کیس» که به تازگی در فرانسه منتشر شد، فقط ۵% از نیروی کار این کشور از کار خود رضایت کامل دارند و به معنای واقعی در محل کارشان سرگرم هستند. با وجود تمامی فشارها و عوامل استرس زا در محیط کار (مانند توزیع نامناسب حجم کار، کاهش حمایت اجتماعی و افزایش تعارض ارزش ها)، همچنان از کارمندان انتظار می رود سازگاری بیشتر با این شرایط داشته باشند.

کتاب آرامش در محیط کار

قسمت هایی از کتاب آرامش در محیط کار (لذت متن)
هنگامی که یک فرد، تحت فشارهای کاری طولانی و شدید قرار می گیرد (درگیری های تکراری با همکار یا مدیر، حجم زیاد کار) وضعیت تنش و استرس مزمن حاکم می شود.

هلن، دستیار مدیر است. او از چند ماه پیش به دلیل بیماری مرخصی استعلاجی گرفته بود؛ اما هنگامی که به محل کار خود بازمی گردد، متوجه می شود که وظایف او به همکارش محول شده و او کار موردعلاقه اش را از دست داده است. علاوه بر این، رابطه اش نیز با سرپرستش ضعیف و کم رنگ شده است و گویی دیگر به او اعتماد ندارد. این وضعیت او را به شدت ناراحت و دل شکسته کرده است.

فرض کنید به شخصی که پیام «کامل باش!» را همیشه دریافت کرده است، مسئولیتی واگذار می کنید. بدون شک از کارآیی او و دقتش در کارها و نیز قابل اطمینان بودنش راضی خواهید بود. در حالی که همین شخص ممکن است در اثر بازخوانی ها، بازنویسی ها و اصلاحات و غرق شدن بیش از حد در جزئیات، نتواند کار را به موقع تحویل دهد.

تسلیم شدن در سطح غیرکلامی، یعنی اولین کسی هستید که برای دست دادن، دست خود را دراز می کنید. همیشه در برابر شوخی ها و جوک های جنسیتی هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهید، در جلسه های کاری قهوه سرو کنید و رفتارهایی مانند این.