بهبود

Improvement

مشخصات کتاب بهبود
مترجم :
شابک :978-6229529539
قطع :رقعی
تعداد صفحه :239
سال انتشار شمسی :1398
سال انتشار میلادی :2017
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :31 مرداد

برنده ی جایزه ی پن فاکنر سال 2018

برنده ی جایزه حلقه ی منتقدین کتاب آمریکا سال 2017

معرفی کتاب بهبود اثر جوآن سیلبر | ایران کتاب

رمان «بهبود» در سه بخش و هشت فصل تدوین شده است؛ قستی از داستان از نگاه دانای کل و بخشی دیگر از دید سوم شخص روایت می شود. این داستان جغرافیای خاصی را در نظر نمی گیرد، به نیویورک، ترکیه و آلمان نیز سرکی می کشد و بخشی از داستان را در این کشورها تصویر می کند.
«بهبود» حکایت افرادی است که زندگی شان در هم تندیده است و به گونه ای بهم ربط پیدا می کند. سیلبر از غم و شادی، شکست و ایستادگی در برابر هر شکست می گوید و اشخاص در این رمان دنبال بهود اوضاع در زندگی خود به طرق مختلف هستند؛ جوآن سیلبر، شخصیت های مختلف را از دهه های مختلف کنار یکدیگر قرار داده و داستان خود را روایت می کند. این کتاب با زبانی ساده و روان نوشته شده است و مخاطب برای خواندن آن دچار چالش نمی شود.

«بهبود» داستان زندگی زنی خودمختار است که در برهه ای از زنگی خود مشغول بافتن قالی در یکی از شهرهای ترکیه بود و پس از آن به کشور خود آمریکا برگشته و به جاهای مختلف سفر می کند؛ این زن، شخصیتی نا آرام دارد و نمی تواند ساکن یک شهر و کشور باشد. طرح جلد این کتاب نیز نقش و نگاری از قالی است. نویسنده در این رمان سوال هایی از زندگی شخصیت اصلی داستان مطرح می کند و بلافاصله پس از آن نیز به آن پاسخ می دهد؛ در واقع بخشی از داستان را به صورت سوال و جواب پیش می برد.

کتاب بهبود

قسمت هایی از کتاب بهبود (لذت متن)
همه از خودشان می پرسیدند بعد از این همه سال وقتی کی کی به آمریکا می رسد چه شکل و شمایلی پیذا کرده. آیا پوستش زیر آفتاب خشک و چروکیده شده؟ آیا مثل زن های ترک شلوار موج دار ابریشمی پوشیده؟ آیا ساختمان های جدید نیویورک او را شگفت زده می کنند؟ آیا از دیدن برج های دوقلو دهانش از تعجب باز می ماند؟ هیچ کدام از گزینه های فوق! کی کی همان کی کی بود، سی ویک ساله با پوست خیلی خوب؛ شلوار جین و بلوز یقه اسکی که احتمالا همانی بود که وقتی به ترکیه رفت به تن داشت.