ننگ بشری

The Human Stain

  • قیمت : ۳۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیماژنیماژ
نویسنده:

معرفی کتاب ننگ بشری اثر فیلیپ راث

کتاب ننگ بشری، رمانی نوشته ی فیلیپ راث است که نخستین بار در سال 2000 وارد بازار نشر شد. داستان این رمان در سال 1998 می گذرد؛ سالی که آمریکا به خاطر برکناری رئیس جمهورر وارد گردابی از مشکلات شده است. در شهری کوچک در نیوانگلند، استادی سالخورده به نام کولمن سیلک مجبور به استعفا می شود چرا که همکارانش او را به نژادپرستی متهم کرده اند. این اتهام دروغ است اما حقیقت درباره ی زندگی سیلک، حتی بدبین ترین اتهام زننده به او را نیز شوکه خواهد کرد. کولمن رازی در سینه دارد؛ رازی که برای پنجاه سال از همسرش، چهار فرزندش، همکارانش و دوستانش از جمله نویسنده ای به نام نیتن زاکرمن مخفی نگاه داشته است.

کتاب ننگ بشری


ویژگی های کتاب ننگ بشری

برنده جایزه پن فاکنر

برنده جایزه WH Smith

برنده جایزه بهترین کتاب خارجی فرانسه

از کتاب های پرفروش در آمریکا

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2003 ساخته شده است.

مشخصات کتاب ننگ بشری
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-367-099-0
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :2000
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب ننگ بشری
A look beneath the surface of a self-satisfied nation.
نگاهی به زیر سطح مردمی ازخودراضی.
Time Time

An astonishing and very beautiful book.
کتابی خیره کننده و بسیار زیبا.
The New York Times Book Review

A marvelous novel.
رمانی حیرت آور.
Newsweek Newsweek

بخش هایی از کتاب ننگ بشری (لذت متن)
توی نیروی دریایی دوستی داشتم به اسم فاریئلو. تخصصش زنای زشت بودن. وقتی برای رقص به نورفولک می رفتیم، یک راست می رفت سراغ زشت ترین دختر. وقتی بهش می خندیدم، سر تکون می داد و می گفت نمی دونی داری چه موهبتی رو از دست می دی. می گفت خیلی از مردا احمقن که اینو نمی دونن. نمی فهمن وقتی به زشت ترین زن نزدیک می شی، اون دقیقا خارق العاده ترین زن توی جمعه. چون هرگز انتخاب کسی نبوده. وقتی باقی دخترا می رقصیدند، اون یه گوشه می ایستاده و تماشا می کرده. کافیه بهش نزدیک بشی. اون وقت هر دو از هیجان، به لرزه می افتید.

پریموس در اوایل سی سالگی به سر می برد. پدر دو فرزند و همسر استاد فلسفه ی جوانی بود که مدرک دکترا داشت و کولمن خودش چهار سال پیش او را استخدام کرده بود. در نیوانگلند و در شهری دانشگاهی مثل آتنا، که بیشتر حرفه ها و مشاغل برای ال. ال. بین مجهز شده اند، این مرد جوان شیک پوش خوش قیافه ی مومشکی قدبلند و باریک، با هیکل نرم و قبراق ورزش کاری اش، هر صبح با کت و شلوار صاف و صوف اتوکشیده ی خوش دوختش، کفش های مشکی براقش و پیراهن سفید آهارزده اش که با دقت و ظرافت نام اولش بر آن حک شده بود، در دفتر کارش پدیدار می شد. نوع پوشش سفارشی و خوش دوخت تر و تمیزش، نه تنها نشانه ی اعتماد به نفس و اهمیت و احترام شخصی بود، بلکه نشان می داد از هر گونه بی نظمی و شلختگی و ولنگاری بیزار است. و همه ی این ها به خوبی نشان می داد که نلسون پریموس تشنه ی چیزی بیش از دفتری کاری در طبقه ی بالای فروشگاه تالبوت در آن سوی فضای سبز است.