کتاب خبر (راهنمای کاربران)

The news : a user's manual
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 28,000 | 25,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: فرمهر فرمهر
    نویسنده:
کد کتاب : 13357
مترجم :
شابک : 978-6229529508
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 188
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب خبر (راهنمای کاربران) اثر آلن دوباتن

نویسنده ی کتاب پیش رو با نگاهی فلسفی به بررسی شیوه ی تولید و مصرف اخبار جهان مربوط به سیاست، اقتصاد، سلبریتی ها، فجایع و مصارف می پردازد و نحوه ی عملکرد آن را در شرایط مطلوب تشریح می کند. هم چنین توقع ما از اخبار و سود و فواید حاصل از آن را مورد مطالعه قرار می دهد.

کتاب خبر (راهنمای کاربران)

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...
دسته بندی های کتاب خبر (راهنمای کاربران)
قسمت هایی از کتاب خبر (راهنمای کاربران) (لذت متن)
ما عموما عادت داریم که هرکسی که از سلبریتی ها تقلید می کند را غمگین و بدلی بدانیم اما در والاترین وضعیت، تقلید مبتنی بر ستایش جزء لاینفک زندگی خوب است. سرباز زدن از تحسین، بی علاقگی به آنچه دیگران متمایز به آن مشغول اند، مساوی است با جدا نگه داشتن خود به طرز غیرقابل قبولی از منبعی مهم از دانش. وظیفه ی سرویس های خبری آن است که بخش اخبار هنرمندان را از جذابیت در حال حاضرش کمتر نکنند، اما هم زمان اطمینان حاصل کنند که به ما پرتره ای به لحاظ روان شناختی غنی و آموزشی از انسان هایی با ذهن های درخشان نشان می دهند که تخیل ما را با نشان دادن ایرادهای شخصیتی و گره های کور امیال مان شعله ور می نماید.