کتاب من های ایرانی

Man haye Irani
هستی شناسی انتقادی خودمان
کد کتاب : 13482
شابک : 978-6226310260
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 275
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 خرداد

معرفی کتاب من های ایرانی اثر محمدرضا تاجیک

«من های ایرانی، هستی شناسی انتقادی خودمان» نوشته محمدرضا تاجیک، یک کتاب هستی شناسی انتقادی درباره این موضوع است که «چگونه به آن چه هستیم تبدیل شده ایم». شاید برایتان سوال باشد «دانستن این که چگونه تبدیل به چیزی شدیم که هستیم چه سودی دارد؟» و یا «چرا باید بدانیم که چگونه به ان چه الان هستیم تبدیل شده ایم؟» محمدرضا تاجیک به این سوال این چنین پاسخ داده است که «این کار هم محدودیت های خود اکنون ما را آشکار می سازد و هم امکان می دهد به موجودی غیر از آن چه هستیم تبدیل شویم.» او معتقد است جامعه ایرانی امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند دانستن این موضوع و درنگی انتقادی دربارههستس و چیستی خود است اما انسان این جامعه انگار مهری بر چشم و گوش خود زده باشد، نمی خواهد بپذیرد که باید با تفکری انتقادی به خود نگاه کند.

محمدرضا تاجیک در این کتاب علاوه بر بررسی دلایل فرهنگی، تاریخی، فلسفی و اجتماعی این مقاومت انسان جامعه ایرانی در برابر تفکر انتقادی نسبت به خود، به ارائه راهکارها و پیشنهادهایی برای گذشتن از این مرحله و رسیدن به آگاهی داده است.

کتاب من های ایرانی

محمدرضا تاجیک
محمدرضا تاجیک (متولد ۱۳۳۷ در تهران) نویسنده، مترجم و فعال سیاسی اصلاح‌طلب ,استراتژیست ارشد و معاون پیشین آموزشی وزارت اطلاعات و استاد جنگ روانی، امنیت نرم، تحلیل و ساختارپردازی اطلاعاتی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی است.
قسمت هایی از کتاب من های ایرانی (لذت متن)
هملت: آیا می توانی در آن سوی، ابری را ببینی که به شکل یک شتر است؟ پولونیوس: بله، به راستی که به شکل یک شتر است. هملت: چنین می پندارم که بیشتر شبیه یک راسو است. پولونیوس: آری، شبیه راسو است. هملت: یا شبیه یک نهنگ؟ پولونیوس: بسیار به یک نهنگ می ماند. … پولونیوس نام یک روشنفکر ارگانیک ایرانی بود. شاید هم نام یک کارمند ایرانی. شاید هم نام یک ایرانی.