کتاب مدراتوکانتابیله

Moderato cantabile
کد کتاب : 13635
مترجم :
شابک : 978-9644481550
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1958
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب مدراتوکانتابیله اثر مارگریت دوراس

گرچه زنان آثار او تابوشکن هستند، ولی دوراس خود را نویسنده ای فمینیست نمی دانست. و موضوع رمانهای غالبا روانشناسانه اش : عشق. خودکشی، خلافکاری قتل، روابط خانوادگی، پوچی و ملال زندگی روزمره، رابطه بین انسانها ، و جستجوی عشق واقعی است و آثارش بر اساس عشق، درد و خاطره، نوشته شده اند، گرچه عشق درغالب آثار وی، بی نتیجه و محکوم به شکست است .

رمان مدراتو کانتابیله «عشقی ملایم و آوازی» “آن دبارد” صحنه‎ی پس از قتل را دیده است. این صحنه اثر بسیاری بر روی او گذاشته است. او فردای همان روز به همراه پسرش به محل جنایت باز می‎گردد. شراب سفارش می‎دهد و با جوانی به نام “شوآن” در مورد جنایت حرف می‎‎زنند. “آن دبارد” به مدت یک هفته هر روز به همراه پسرش به آن کافه می‎رود. و آخرین بار شوآن را بدون حضور پسرش می‎بیند و می‎بوسد. و به نظر می‎رسد که عشق در آن روز، بین آنها به پایان می‎رسد.

قالب رمان مدراتو کانتابیله Moderato Cantabile بیشتر شامل گفتگوهایی است که بین “آن دبارد” و شوآن رد و بدل می شود. گفتگوها همانطور که پیشتر گفته شد ابتدا در مورد قتل اتفاق افتاده در کافه است. و بعد در روزهای بعدی در باب مسائل روزمره. “آن دبارد” نماینده‎ی طبقه ی بورژوا ست و شوآن فردی از طبقه‎ی کارگر. او کارگر اخراج شده ی یک کارخانه است.

کتاب مدراتوکانتابیله

مارگریت دوراس
مارگریت دوراس با نام کامل مارگریت ژرمن ماری دونادیو، نویسنده و فیلم ساز فرانسوی است. برخی از منتقدان ادبی لقب «بانوی داستاننویسی مدرن» را به او دادهاند. او در طول دوران فعالیت ادبی و هنری خود، بیش از ۱۹ فیلم ساخت و ۶۰ کتاب شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، اقتباس، فیلمنامه نوشت.دوراس در ۴ آوریل ۱۹۱۴ در خانوادهای فرانسوی در هندوچین، مستعمره ی سابق فرانسه و ویتنام فعلی زاده شد. او دو برادر بزرگتر از خود داشت. در سال ۱۹۲۹، مارگریت به منظور تحصیل در دوره ی دبیرستان به سایگون رفت. در همان زمان ب...