کتاب نامه ای از پکن

Letter from Peking
کد کتاب : 209
مترجم :
شابک : 978-964-00-1585-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1938

معرفی کتاب نامه ای از پکن اثر پرل باک

یک مرد دورگه ی چینی با شعله ور شدن آتش جنگ، خانواده اش را به آمریکا می فرستد. پس از این اتفاق، او تنها از طریق نامه با اعضای خانواده اش در ارتباط بوده و پسرش، مجبور است به تنهایی، با مشکلات و مسائل چند نژادی بودن در آمریکا دست و پنجه نرم کند. الیزابت و جرالد مک لئود با خوبی و خوشی در چین زندگی می کنند و از تربیت کردن فرزندشان، رنی، لذت می برند. اما پس از شروع جنگ با ژاپن، جرالد تصمیم می گیرد تا برای محافظت از همسر و فرزندش، آن ها را به آمریکا بازگرداند، ولی خودش مجبور است که در چین باقی بماند. الیزابت در ایالت ورمونت، برای مدتی طولانی انتظار نامه های همسرش را کشیده است اما کمونیست ها، ارسال نامه های بین المللی را ممنوع کرده اند. با گذشت زمان، این سکوت و رنج فراق دوطرفه، دردناک تر می شود: جرالد، عشقی جدید برای خود دست و پا کرده و رنی نوجوان، از مشکلات نژادی موجود در آمریکا رنج می برد. کتاب نامه ای از پکن، از هوش احساسی غنی پرل باک بهره مند بوده و بر تجربه ی سخت و رنج آور خانواده ای از هم گسسته به وسیله ی نژاد و تاریخ، تمرکز دارد.

کتاب نامه ای از پکن

پرل باک
پرل باک، نویسنده و بیوگرافی نویس بزرگ آمریکایی در ۲۶ ژوئن ۱۸۹۲ در یکی از شهرهای غربی ایالت ویرجینیا متولد گردید. خانواده ی او از مبلغین مذهبی بودند که برای تبلیغ به کشور چین سفر کردند. او از سه ماهگی تا ۴۱ سالگی در چین زندگی کرد و زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموخت. مادرش زنی ادیب بود و نخستین آموزگار او به شمار می رفت. او در هفده سالگی، دو سال در مدرسه ی آمریکایی پاریس تحصیل کرد و مجددا به چین بازگشت و با یکی از همکاران خود ازدواج نمود. در سال های بعدی او مکررا به کشورهای دیگر مسافرت کر...
نکوداشت های کتاب نامه ای از پکن
Deeply romantic and philosophical.
با ژرفای عاطفی و فلسفی.
Scribd

A must read.
کتابی که باید خوانده شود.
Literary Ladies Guide

With many beautifully haunting moments.
دارای بسیاری از لحظات زیبا و به یاد ماندنی.
Biblio

قسمت هایی از کتاب نامه ای از پکن (لذت متن)
روزهای جوانی من سپری شده اند و برای زنی جاافتاده و بالغ، یک بوسه می تواند به معنی همه چیز[یا هیچ چیز]باشد.

لیز، گفتن «معذرت می خواهم» خیلی ساده است. هیچ هزینه ای ندارد و جلوی انبوهی از درد را می گیرد. این دو کلمه، نقل محافل در زندگی روزمره اند، مخصوصا در زندگی کسانی که عاشق یکدیگرند.

من در این دره ی زیبا که در کوهستان های ورمونت واقع است به دنیا آمده ام، دوران کودکی ام را همین جا گذرانده ام، از دریاها گذشته ام، سرزمین معشوقم را وطن خود دانستم. ولی با تمام عشقی که بین ما وجود داشت، هنگام جنگ آن ها به چشم یک خارجی به من نگاه می کردند.