پرل باک

پرل باک

پرل باک، نویسنده و بیوگرافی نویس بزرگ آمریکایی در ۲۶ ژوئن ۱۸۹۲ در یکی از شهرهای غربی ایالت ویرجینیا متولد گردید. خانواده ی او از مبلغین مذهبی بودند که برای تبلیغ به کشور چین سفر کردند. او از سه ماهگی تا ۴۱ سالگی در چین زندگی کرد و زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم آموخت. مادرش زنی ادیب بود و نخستین آموزگار او به شمار می رفت. او در هفده سالگی، دو سال در مدرسه ی آمریکایی پاریس تحصیل کرد و مجددا به چین بازگشت و با یکی از همکاران خود ازدواج نمود. در سال های بعدی او مکررا به کشورهای دیگر مسافرت کرد.پرل باک تا سال 1934 در چین زندگی کرد و کتاب هایی نوشت که جایزه ی نوبل ادبیات را در سال 1938 از آن او ساخت. او در حدود شصت کتاب نوشته است که بیشتر آن ها رمان هستند. نخستین اثر او با عنوان «نسیم مغرب» در سال ۱۹۲۵ در آمریکا منتشر شد. او در چین به عنوان یک نویسنده ی چینی و به نام سای ژن ژو معروف است. او نخستین زن آمریکایی است که جایزه ی نوبل ادبیات را در سال ۱۹۳۸ دریافت کرده است. باک در سال ۱۹۳۲ به خاطر کتاب خاک خوب، جایزه ی پولیتزر را برای بهترین رمان سال دریافت کرد.پرل باک درتاریخ ۶ مارس ۱۹۷۳ در دانبی، ورمونت درگذشت.
جایزه نوبل ادبیات
برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1938

:: به دلیل توصیفات غنی و به واقع حماسی اش از زندگی عامه ی مردم در چین و به خاطر شاهکارهای زندگی نامه ایِ او. ::

کتاب های پرل باک

سون یات سن


خاک خوب


تصویر یک ازدواج


مادر


د رخت بلوط


نسل اژدها


نامه ای از پکن


عشق را پایان نیست


آخرین ملکه چین


بیشتر بخوانید

اعتیاد ما به ادبیات داستانی: چرا انسان به داستان ها نیاز دارد؟

به هر طرف نگاه کنید، با داستان ها روبه رو می شوید. از گذشته های خیلی دور که اجداد ما دور آتش می نشستند و داستان تعریف می کردند تا به امروز که شبکه های تلویزیونی، سریال های محبوبی تولید می کنند

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.