ارنست همینگوی

ارنست همینگوی

ارنست همینگوی در ۲۱ ژوئیه ی ۱۸۹۹ در اوک پارک ایالت ایلینوی متولد شد. پدرش کلارنس، یک پزشک و مادرش گریس، معلم پیانو و آواز بود. ارنست تابستان ها را به همراه خانواده اش در شمال میشیگان به سر می برد و در همان جا بود که متوجّه علاقه ی شدید خود به ماهیگیری شد.او پس از اتمام دوره ی دبیرستان، در سال ۱۹۱۷ برای مدّتی در کانزاس سیتی به عنوان گزارشگر گاهنامه ی استار مشغول به کار شد. در جنگ جهانی اول، داوطلب خدمت در ارتش شد امّا ضعف بینایی او را از این کار بازداشت در عوض به عنوان راننده ی آمبولانس صلیب سرخ در نزدیکی جبهه ی ایتالیا به خدمت گرفته شد. در ۸ ژوئیه ی ۱۹۱۸ مجروح شد و ماه ها در بیمارستان بستری بود.سبک ویژه اش در نوشتن، همینگوی را نویسنده ای بی همتا و بسیار تأثیرگذار کرده بود. در سال ۱۹۲۵ نخستین رشته داستان های کوتاهش، در زمانه ی ما، منتشر شد که به خوبی گویای سبک خاص او بود. خاطراتش از آن دوران که پس از مرگ او در سال ۱۹۶۴ با عنوان «عید متغیر» انتشار یافت، برداشتی شخصی و بی نظیر از نویسندگان، هنرمندان، فرهنگ و شیوه ی زندگی در پاریس دهه ی ۱۹۲۰ است.ارنست همینگوی بیشتر عمرش سرگرم ماجراجویی بود. از زخمی شدن در ایتالیا بر اثر اصابت ۲۰۰ تکه ترکش گلوله ی نیروهای اتریشی در خلال جنگ جهانی اول تا شرکت در خط مقدم جبهه های جنگ داخلی اسپانیا یا سفرهای توریستی به حیات وحش آفریقا تا ماهیگیری و شکار حیوانات وحشی و زندگی در کوبا. او سرانجام با اسلحه ی شکاری خودکشی کرد.
جایزه نوبل ادبیات
برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1954

:: به دلیل تسلط او در هنر روایت که اخیراً در رمان «پیرمرد و دریا» نشان داده شد، و به خاطر تأثیری که بر سبک نوشتار معاصر داشته است. ::

کتاب های ارنست همینگوی

داشتن و نداشتن


پاریس جشن بیکران


وداع با اسلحه


قاتلان


بزرگ رودی دودل


تپه های سبز آفریقا


مردان بدون زنان


پیرمرد و دریا


سرزمین غریب


گربه ای زیر باران


آن خورشید عصرگاهی


بابای من


پروانه و تانک


بهترین داستانهای کوتاه


در زمان ما


باد سه روزه


بیست بیست،جفت شش


آن سوی رودخانه، زیر درختان


سیلاب های بهاری


خورشید همچنان می دمد


بیشتر بخوانید

چگونه از همینگوی داستان‌نویسی بیاموزیم؟

نثر همینگوی را می توان در میان پراحساس ترین و لطیف ترین متون ادبی در نظر گرفت که با قدرتی کم نظیر، مخاطب را کاملاً به دنیا و حال و هوای شخصیت های داستان هایش منتقل می کند.

زنگ‌ها برای مرگ به صدا در می‌آیند

کتاب تحسین شده‌ی «زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند» رمانی است از ارنست همینگوی نویسنده‌ی نام‌دار و برجسته‌ی آمریکایی که آوازه‌ی او و آثارش تمام مرزها را در سراسر جهان در هم نوردیده است.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.