کتاب زخم

Selected Story
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 20,000 | 18,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نشر نی نشر نی
    نویسنده:
کد کتاب : 13684
مترجم :

شابک : 978-9641856153
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 132
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 مهر

معرفی کتاب زخم اثر کیم مونسو

برخی داستان هایش را در رده ی سوررئالیسم یا رئالیسم جادویی طبقه بندی می کنند، اما برخی هم آن ها را گونه ای متافیکشن می دانند، چون از محدوده های تاریخی جغرافیایی و سیاسی اجتماعی فراتر می روند و عمدتا تخیلات و تصوراتی ناب اند که در قالب کلمات با خواننده به اشتراک گذاشته شده اند. آثارش به بیش از بیست زبان ترجمه و منتشر شده است.
مونسو نویسندگانی نظیر دونالد بارتلمی و خولیو کورتاسار و رمون کنو را الهام بخش خود می داند، اما تأثیر بازی های ویدیویی و کمیک استریپ ها و کارتون ها و نیز نویسندگان دیگری همچون بورخس و کافکا هم در آثارش مشهود است.
۲۰ داستان این کتاب از ترجمه های اسپانیایی و انگلیسی ۳ مجموعه داستان مونسو انتخاب و ترجمه شده اند تا نمونه هایی از تمام دوره های متنوع داستان نویسی او را از دهه ی هفتاد میلادی تاکنون در اختیار خواننده قرار دهند. از کیم مونسو، مجموعه داستان تحسین شده ی گوادالاخارا هم در نشر نی منتشر شده است.

کتاب زخم

کیم مونسو
کیم مونسو متولد ۱۹۵۲ در بارسلوناست. در نیویورک تایمز، نویسنده‌ی قهاری معرفی شده که با تخیل نابش سنت سوررئالیسم اسپانیایی را در آثارش نهادینه کرده، و در ایندیپندنت به‌عنوان بزرگ‌ترین نویسنده‌ی زنده‌ی کاتالان‌زبان از او نام برده شده است. مونسو میراث‌دار خَلَفِ فرهنگ و هنر کاتالان است که بزرگانی نظیر سالوادور دالی و خوان میروی نقاش و آنتونی گائودیِ معمار را در خود پرورانده و جهانی کرده است.