کتاب مبانی نشانه شناسی

Semiotics: The Basics

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 19,000 | 16,150 تومان

  • موجود
  • انتشارات: سوره مهر سوره مهر
    نویسنده: دانیل چندلر
مشخصات کتاب مبانی نشانه شناسی
مترجم :
شابک : 978-0645062366
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

معرفی کتاب مبانی نشانه شناسی اثر دانیل چندلر

ساختارگرایی این توهم را به وجود آورده که می توان یک رمان را در چند جمله خلاصه کرد. چیزی که می خواهم روی آن تأکید کنم این است که یک رمان با ساختار روایی اش برابر نیست. جریان اندیشه با استدلال هم ارز نیست، و این نکته ی مثبت کتاب مبانی نشانه شناسیاست. این کتاب نه ترتیب تاریخی را پیش گرفته و نه به پی رفت منطقی وفادار مانده است. ذهن های ساختارگرا این کتاب را تقلیل پذیر می بینند اما نه فقط این کتاب بلکه هیچ پدیده ای «جز برای مقاصد تحلیلی» ، تقلیل پذیر نیست. چندلر قصد اطلاع رسانی ندارد بلکه به تولید معنا می اندیشد. معنایی که در متن و در ذهن نویسنده و خواننده وجود ندارد بلکه به یک فرآیند یا تعامل شبیه است.

کتاب «مبانی نشانه شناسی» با یک تقابل مهم دیگر نیز به مبارزه برخاسته و آن تقابل میان متون بصری و کلامی می باشد. چندلر صرفا به نشانه های زبانی نپرداخته است و برعکس بر سینما و عکاسی تأکید دارد.

کتاب مبانی نشانه شناسی

دسته بندی های کتاب مبانی نشانه شناسی
نکوداشت های کتاب مبانی نشانه شناسی
به جرأت می توانم بگویم نشانه شناسی در این کتاب به بهترین وجه معرفی شده است. یک منبع جامع، تأثیرگذار و جذاب که می تواند هم برای مبتدیان و هم برای دانشجویان پیشرفته تر با ارزش باشد.
گای کوک-دانشگاه ریدینگ، انگلستان

قسمت هایی از کتاب مبانی نشانه شناسی (لذت متن)
معنا برای ما فرستاده نمی شود ما آن را فعالانه از طریق فعل و انفعال پیچیده ای با رمزگان یا قراردادهایی که معمولا از آن ها ناآگاهیم خلق می کنیم. مطلع شدن از چنین رمزگانی ذاتا افسونگر است و به طور خردمندانه ای قدرتمندمان می سازد. از نشانه شناسی می آموزیم که در جهانی از نشانه ها زندگی می کنیم و هیچ راهی برای فهم چیزها جز از طریق نشانه ها و رمزگانی که این چیزها در آن سازمان یافته اند نداریم. از طریق مطالعه ی نشانه شناسی آگاه می شویم که این چیزها و این رمزگان معمولا شفاف اند و اعمال ما در «خوانش» آن ها پنهان می شود. لازم است بیاموزیم که حتی واقع نماترین نشانه ها همان چیزهایی نیستند که نشانمان می دهند.