کتاب لالایی

Lullaby

مشخصات کتاب لالایی
مترجم :
شابک : 978-6007443293
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 232
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

معرفی کتاب لالایی اثر چاک پالانیک

«لالایی» رمان دیگری از چاک پالانیک، نویسنده معروف رمان «باشگاه مشت زنی» است که به گفته بسیاری منتقدان و نشریات، بهترین اثر او است. داستانی پیچیده که مانند آثار دیگر او مدرنیته را با زمینه ای تاریک تصویر می کند و حکایتی اخطارآمیز برای خطری است که آرام آرام نزدیک می شود تا زندگی انسان را نابود کند.

کارل استریتور به تازگی زن و تنها فرزندش را از دست داده. درست بعد از خواند یک لالایی برای آنها، بعد از مدتی او می فهمد که این لالایی درواقع نوعی مناجات آفریقایی برای قبل از ذبح است که به نغمه سلاخی شهرت دارد و هرکسی این نغمه برایش خوانده شود به زودی می میرد. آدم های اطراف کارل هم یکی یکی مرده پیدا می شوند و او می فهمد که اگر حتی به نغمه فکر هم بکند و در همان حال روی کسی متمرکز شود، لالایی کار خودش را خواهد کرد، اما کارل این را نمی خواهد پس تصمیم می گیرد که تمام نسخه های این لالایی را پیدا کند و از بین ببرد و در این راه با زوجی آشنا می شود که در کارش به او کمک می کنند.

این کتاب در سال ۲۰۰۳ برنده جایزه Pacific Northwest Booksellers Association شد.

کتاب لالایی

چاک پالانیک
چارلز مایکل «چاک» پالانیک، زاده ی ۲۱ فوریه ۱۹۶۲، نویسنده و مقاله نویس معروف آمریکایی است. او پس از انتشار رمان باشگاه مشت زنی در سال ۱۹۹۶ شهرت یافت. رمانی که کارگردان معروف، دیوید فینچر بر اساس آن فیلمی با همین نام را ساخت. محل زندگی پالانیک در پورتلند، اورگن واشنگتن است.آثار وی به دو دسته ی تخیلی و غیرتخیلی تقسیم می شوند. تا کنون بر اساس دو اثر از آثار او (باشگاه مشت زنی و خفقان) فیلم ساخته شده است.
قسمت هایی از کتاب لالایی (لذت متن)
در دنیایی که قسم بی ارزش است، جایی که تعهد هیچ معنایی ندارد، جایی که قول می دهند برای این که آن را بشکنند، بد نیست اگر کلمات، دوباره قدرت را به دست بگیرند.

در دنیایی که همه نغمهٔ دروگر را بدانند، همه جا سروصداها خاموش می شوند. مثل دوران جنگ، نگهبان ها گشت می زنند؛ اما به جای این که به دنبال نور بگردند، دنبال سروصدا می گردند و به مردم می گویند دهن شان را ببندند. آن طور که دولت ها به دنبال آلودگی هوا و آب می گردند، همین دولت ها هر صدایی بالاتر از پچ پچ را ضبط می کنند و بعد، صاحبش را دستگیر می کنند. هلیکوپترها، هلیکوپترهای ویژهٔ بی صدا البته، همان طور که حالا به دنبال ماریجوانا می گردند، به دنبال سروصداخواهند گشت. مردم با کفش های لاستیکی روی نوک پا راه می روند. خبرچین ها از هر سوراخ دری گوش می ایستند.

دنیای خطرناک وحشتناکی می شد؛ ولی حداقل می توانستید با پنجرهٔ باز بخوابید. دنیایی می شد که هر کلمه ارزشی معادل هزار عکس داشت.