کتاب فرانکلین دروغ می گوید

Franklin Fibs

مشخصات کتاب فرانکلین دروغ می گوید
مترجم :
شابک : 978-6008148197
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 28
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1991
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

معرفی کتاب فرانکلین دروغ می گوید اثر پالت بورژوا

خرس می تواند از بلندترین درخت بالا برود. باز می تواند بدون بال زدن، از روی مزرعه ی توت فرنگی عبور کند. سگ آبی می تواند تنه ی یک درخت را با دندان هایش قطع کند. اما فرانکلین چه کار ویژه ای می تواند انجام دهد؟ فرانکلین به دوستانش می گوید می تواند هفتادوشش مگس را در یک چشم به هم زدن بخورد. آیا فرانکلین واقعا می تواند این کار را بکند؟ خیر، فرانکلین دروغ می گوید .
حالا که فرانکلین به دوستانش گفته می تواند هفتادوشش مگس را بخورد، باید حرفش را ثابت کند. او از پدر و مادرش کمک می خواهد ولی آنها کمکی از دستشان برنمی آید. بنابراین فرانکلین تصمیم می گیرد راستش را به دوستانش بگوید. مادر و پدرش او را تشویق می کنند و به او می گویند می تواند کارهایی را که بلد است به دوستانش نشان دهد.
فرانکلین چه کارهایی را بهتر از دوستانش انجام می دهد.

« فرانکلین دروغ می گوید » از مجموعه داستان های فرانکلین است که در ۳۰ جلد به ترس ها، نگرانی ها و مشکلات رفتاری کودکان می پردازد. داستان های فرانکلین به ۳۸ زبان ترجمه شده است و نزد کودکان سراسر دنیا محبوب است.

در داستان های فرانکلین، هر داستان با شمردن توانایی ها و کارهایی که فرانکلین از عهده آنها برمی آید شروع می شود و سپس به مشکلات و ناتوانی های او می پردازد. این نکته از ویژگی های این کتاب است و به مخاطب نشان می دهد که هر انسانی مجموعه ای از توانایی ها و ناتوانی هاست.

این مجموعه برنده لوح سپاس از ششمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد شده است.

کتاب فرانکلین دروغ می گوید

پالت بورژوا
پالت بورژوا نویسنده ی مجموعه ی فرانکلین ها، ایده هایش را از خاطرات کودکیش ـ این که در رویارویی با مسائل چه احساسی داشته است و چه واکنشی نشان می داد ـ الهام گرفته است و البته از شنیده ها و خوانده هایش از کتاب ها و روزنامه ها و مجله ها نیز ایده می گیرد. این داستان ها به بزرگسالان نیز در درک کودک و شیوه ی برخورد مناسب با نگرانی ها و مسائل کودک کمک می کند.