کتاب فرانکلین نامرتب است

Franklin Is Messy

مشخصات کتاب فرانکلین نامرتب است
مترجم :
شابک : 978-6008148180
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 28
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

معرفی کتاب فرانکلین نامرتب است اثر پالت بورژوا

فرانکلین می تواند عددها را به ترتیب بشمارد حتی زیپ شلوار و دکمه ی پیراهنش را هم خودش می بندد. او کارهای زیادی را به خوبی انجام می دهد اما فرانکلین نامرتب است و هروقت که چیزی را می خواهد، به سختی آن را پیدا می کند.
فرانکلین امروز می خواهد با دوستانش شوالیه بازی کند ولی شمشیرش را پیدا نمی کند. او تمام اتاق را می گردد اما اثری از شمشیر نیست. فرانکلین پیش دوستانش می رود، یک تکه چوب به جای شمشیر برمی دارد و شوالیه بازی می کنند.
وقتی خانم غازه می آید تا سرگرمی ای که به فرانکلین قرض داده بوده را پس بگیرد، فرانکلین نمی تواند آن را پیدا کند. در کمد را باز می کند و تمام وسایل داخل کمد با صدای بلندی به زمین می افتند. فرانکلین در بین وسایل، تکه های شکسته ی شمشیر دوست داشتنی اش را پیدا می کند. پدر و مادرش برای مرتب بودن اتاق فرانکلین فکری می کنند، به زیرزمین می روند، چند جعبه می آوردند و…

« فرانکلین نامرتب است » از مجموعه داستان های فرانکلین است که در ۳۰ جلد به ترس ها، نگرانی ها و مشکلات رفتاری کودکان می پردازد. داستان های فرانکلین به ۳۸ زبان ترجمه شده است و نزد کودکان سراسر دنیا محبوب است.

در داستان های فرانکلین، هر داستان با شمردن توانایی ها و کارهایی که فرانکلین از عهده آنها برمی آید شروع می شود و سپس به مشکلات و ناتوانی های او می پردازد. این نکته از ویژگی های این کتاب است و به مخاطب نشان می دهد که هر انسانی مجموعه ای از توانایی ها و ناتوانی هاست.

این مجموعه برنده لوح سپاس از ششمین جشنواره کتاب های آموزشی رشد شده است.

کتاب فرانکلین نامرتب است

پالت بورژوا
پالت بورژوا نویسنده ی مجموعه ی فرانکلین ها، ایده هایش را از خاطرات کودکیش ـ این که در رویارویی با مسائل چه احساسی داشته است و چه واکنشی نشان می داد ـ الهام گرفته است و البته از شنیده ها و خوانده هایش از کتاب ها و روزنامه ها و مجله ها نیز ایده می گیرد. این داستان ها به بزرگسالان نیز در درک کودک و شیوه ی برخورد مناسب با نگرانی ها و مسائل کودک کمک می کند.