کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟

How the Zebra Got Its Stripes
و سایر داستان های داروینی باری به هر جهت
کد کتاب : 13834
مترجم :
شابک : 978-6004900980
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 9 بهمن

معرفی کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟ اثر لئو گراسه

در "چگونه گورخر راه راه شد؟" می خوانیم که چرا زرافه ها گردن های بلندی دارند؟ چرا گورخرها راه راه هستند؟ و چرا کلیتوریس کفتار زنانه از اکثر جهات مانند آلت مردانه عمل می کند و شبیه آن است؟
لئو گراسه در "چگونه گورخر راه راه شد؟" با استفاده از جدیدترین تحقیقات علمی و مشاهدات گسترده خود در آفریقا، به این سوالات و دیگر موارد پاسخ می دهد. در بعضی مواقع پدیده های پیچیده طبیعی به زبان ساده و طنز آمیز توضیح داده می شوند، زیرا گراسه سوالات جذابی را در پادشاهی حیوانات تبدیل می کند؛ به عنوان مثال چرا فیل ها دیکتاتورها را و گاومیش ها، دموکرات ها را ترجیح می دهند، و آیا شیر واقعا شاه است.
انسان فقط یک از حیوانات است و اکتشافات لئو گراسه از دو میلیون سال تکامل انسان نشان می دهد که چگونه ما ترکیبی از چند گونه مختلف هستیم.
در پایان منتظر باشید که مجذوب، شوکه، خوشحال، و همچنین با اطمینان بالا نصیحت شوید؛ متوجه خواهید شد که هرگز یک گورکن زیبا و دوست داشتنی را در آغوش نکشید، و با حالت روانی آشفته آن آشنا شوید!

کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟

لئو گراسه
لئو گراسه یک دانشمند برجسته جوان فرانسوی است. او مؤسس "زیست شناسی کثیف" و نویسنده وبلاگ Dans les testicules de Darwin، در ارتباط با زیست شناسی، تستوسترون و موزیک راک دارد! وی حضور بسیار پررنگی در شبکه های اجتماعی داشته (17،000 دنبال کننده در توییتر) و یکی از برجسته ترین زیست شناسان تکاملی فرانسوی است.
دسته بندی های کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟
نکوداشت های کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟
Grasset adopts a breezily entertaining approach that avoids flippancy, aiming to popularize evolutionary biology.
گراسه با هدف ترویج زیست شناسی تکاملی، یک رویکرد سرگرم کننده را که همزمان از سطحی نگری به دور است، اتخاذ می کند.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Popular science fans will find this a breezy, enjoyable read.
طرفداران علم خواندن این کتاب را بسیار لذت بخش می یابند.
Library Journal Library Journal

Informed and engaging.
آگاهانه و جذاب.
The Economic Times

قسمت هایی از کتاب چگونه گورخر راه راه شد؟ (لذت متن)
در نهایت، تیمی از زیست شناسان تصمیم گرفتند که حدس و گمان را متوقف کرده و تعدادی زمایش علمی انجام دهند. آنها فرضیه ای کاملا متفاوت را ارائه داده اند: به نظر می رسد نوارهای گورخر دفع کننده حشرات هستند. حشرات آزار دهنده اسب (Horsflies) به درستی نامگذاری شده اند. آنها پر سروصدا، و بسیار فرز هستند و اگر تا به حال سعی کرده باشید یکی از آنها را بکشید، متوجه شده اید که آنها همانند چرم چکمه محکم هستند! آنها پس از ضربه، به سادگی شاخک های خود را صاف کرده و بدون اینکه آسیبی دیده باشند پرواز می کنند.

معلوم شد که رنگهای تیره مگسهای بیشتری را، و رنگ سفید حشرات کمتری را به خود جلب می کند. اما در کمال تعجب آنها دریافتند که مدلی همانند نوارهای گورخر، کمترین حشرات را به خود جلب می کند. آنها دریافتند که حشرات آزار دهنده اسب ها به نور پولاریزه (تک رنگی) واکنش نشان می دهند - بسیاری از حشرات اینگونه اند - و این نوارها باعث التقاط موج های نور می شوند.

انتخاب طبیعی می توانست به تدریج از نژادهای نیمه راه راه، مسیر خود را پیدا کرده باشد؛ نژاد های نیمه راه راه سالم تر باقی می ماندند و شاید نژادهای نیمه راه راه ایستگاهی در مسیر شکل گیری گورخر های امروزی بودند.