کتاب هری پاتر و جام آتش 1

Harry Potter and the Goblet of Fire
کتاب چهارم از مجموعه ی هری پاتر

مشخصات کتاب هری پاتر و جام آتش 1
مترجم :
شابک : 978-9645757050
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 410
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 31
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

Harry Potter and the Goblet of Fire
کتاب چهارم از مجموعه ی هری پاتر

مشخصات کتاب هری پاتر و جام آتش 2
مترجم :
شابک : 978-9645757067
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 415
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 30
زودترین زمان ارسال : 17 آذر

معرفی کتاب هری پاتر و جام آتش 1 اثر جی.کی. رولینگ

چهارمین جلد مجموعه هری پاتر با عنوان «هری پاتر و جام آتش» در 8 جولای 2000 منتشر شد. گفته می شود که بیش از 66 میلیون نسخه از این جلد در سراسر جهان به فروش رفته است. چهارمین جلد هری پاتر 37 فصل دارد و تعداد صفحات آن در نسخه های انگلیسی و آمریکایی به ترتیب 635 و 734 صفحه می باشد. هری پاتر نیمی از دوره های آموزش های جادوگری اش را در هاگوارتز به اتمام رسانده است و حالا جادوگری چهارده ساله است. او می خواهد که از دورسلی های زجر آور فاصله بگیرد و به دیدن مسابقات جام جهانی کوییدیچ برود. هری درباره اتفاقی مرموز کنجکاو است که می بایست امسال در هاگوارتز رخ بدهند، اتفاقی که به هاگوارتز و دو مدرسه جادوگری رقیب آن مربوط می شود و بین آنها مسابقه ای برگزار خواهد شد که برای مدت صدها سال انجام برگزار نمی شد. هری می خواهد که یک جادوگر معمولی چهارده سال باشد اما متاسفانه به نظر می رسد حق انتخاب زیادی ندارد، حتی بر اساس اصول جادوگری هم او نمی تواند معمولی به نظر برسد و این تفاوت در مورد او می تواند مرگبار باشد.

در این داستان چند اتفاق مهم روی می دهد. اول از همه در جام جهانی کوییدیچ، مرگ خواران به چادرها حمله می کنند و آشوب به پا می کنند و شخصی به نام بارتی کرواچ پسر علامت شوم را به آسمان می فرستد ولی تقصیر بر گردن جن خانگی پدرش می افتد. مسابقات سه جادوگر هم برگزار می شود که هری پاتر از مدرسه هاگوارتز، ویکتور کرام از مدرسه دورمسترانگ، فلور دلاکور از مدرسه بوباتون و سدریک دیگوری از مدرسه هاگوارتز چهار شرکت کنندهٔ منتخب آن هستند. در این مسابقه اتفاقاتی روی می دهد که منجر به مرگ سدریک، بازگشت مجدد لرد ولدمورت به قدرت و شکل فیزیکی سابق خود و مبارزهٔ او با هری می شود.

کتاب هری پاتر و جام آتش 1

جی.کی. رولینگ
جوآن جو رولینگ، زاده ی ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵، با نام های هنری جی. کی. رولینگ و رابرت گالبریث، نویسنده ی مجموعه کتاب های داستان هری پاتر است. داستان های هری پاتر پس از شهرت جهانی، جوایزی متعدد را از آن خود کرد. این مجموعه ی داستانی به ۶۵ زبان و به طور تقریبی در ۴۰۰ میلیون نسخه منتشر شده است. کتاب های هری پاتر از پرفروش ترین کتاب های تاریخ بشر بوده اند. در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندی تایمز، میزان ثروت رولینگ را حدود ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد و در بین پولدارترین زنان انگلیس، رولینگ...