کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم

Air Force weapons
(هواپیماها)

مشخصات کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم
شابک : 978-6009870271‬‬
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم اثر حمید عشقی

کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم (هواپیماها) نوشتۀ حمید عشقی، به برخی از مشهورترین و مهم ترین انواع هواپیماها و تسلیحات هوایی می پردازد.
جنگ جهانی دوم، یک تحول عظیم در تاکتیک ها و پیشرفت های تکنولوژیک بود. در همین راستا نیروهای طرفین در تکنولوژی هوایی نیز دست به ابداعات و اختراعات عظیم و عجیبی زدند و صدها نمونه از جنگنده ها، بمب افکن ها و هواپیماهای شناسایی، ساخته شد. برد عملیاتی و سقف پرواز هواپیماها حتی نسبت به پنج سال قبل از شروع جنگ تغییر چشمگیری یافت و ناوهای هواپیمابر تبدیل به یک سلاح موثر در جنگ های شرق دور گردید.
جنگ جهانی دوم در عرصه به کارگیری تسلیحات در مقیاس و کیفیت همانندی نداشت. اگر چه سابقه استفاده از هواپیما و زیردریایی و تانک به جنگ جهانی اول بازمی گردد اما در جنگ جهانی دوم این تسلیحات به لحاظ کیفی پیشرفت چشمگیری داشتند. برخی از بهترین استراتژیست های نظامی در این جنگ با به کارگیری و انتقال سریع تانک ها، شیوۀ جدیدی از فرماندهی و راهبرد را به نمایش گذاشتند اما آنچه در پایان، جنگ را خاتمه داد، سلاحی مرگبار و مخوف بود که موجب ویرانی شهر های هیروشیما و ناکازاکی گردید و بشر را وارد عصر جدیدی نمود که در آن هر کشوری که دارای قدرت هسته ای باشد، قابلیت هژمونی در عرصه بین المللی را داراست. همچنین در این جنگ برای اولین بار از سلاح های دورزن و بالستیک استفاده گردید و راه بشر را به سوی فراجو هموار نمود.

کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم

دسته بندی های کتاب تسلیحات نیروی هوایی در جنگ جهانی دوم