کتاب تکامل فیزیک

The evolution of physics
کد کتاب : 14787
مترجم :
شابک : 978-9644870255
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب تکامل فیزیک اثر آلبرت آینشتاین

کتاب تکامل فیزیک کتابی علمی است که توسط فیزیکدانان آلبرت انیشتین و لئوپولد اینفلد نوشته شده است ، و رشد ایده ها را در فیزیک دنبال می کند. در اصل این کتاب در سال 1938 توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شد و یک موفقیت بزرگ بود.
در این کتاب ، آلبرت انیشتین برخلاف بسیاری از فیزیکدانان کوانتوم ، رویکرد واقع گرایانه خود به فیزیک را تحت فشار قرار داد. این کتاب معتقد است که اعتقاد به "واقعیت عینی" باعث پیشرفتهای علمی زیادی در طول اعصار شده است ، بنابراین اثبات می شود که این یک مفهوم مفید است حتی اگر قابل اثبات نباشد. در این کتاب آمده است: "بدون این باور که می توان واقعیت را با ساختارهای نظری ما درک کرد ، بدون اعتقاد به هماهنگی درونی جهان ما ، هیچ علمی وجود نخواهد داشت." "این باور انگیزه اساسی برای همه آفرینش های علمی است و همیشه خواهد ماند."
علاوه بر این ، انیشتین از این متن برای دفاع از سودمندی نظریه های میدانی در میان پیشرفت های مکانیک کوانتوم استفاده کرد. بهترین راه برای این کار مشاهده ذرات نه به عنوان اجسام مستقل بلکه به عنوان نمود ویژه ای از خود میدان است: "آیا ما نمی توانیم مفهوم ماده را رد کنیم و یک فیزیک خالص درست کنیم؟ ما می توانیم ماده را به عنوان مناطقی در فضا در نظر بگیریم که در آنها میدان بسیار قوی است. از این نظر یک سنگ پرتاب شده، یک میدان در حال تغییر است که در آن حالتهایی که بیشترین شدت میدان را دارند با سرعت سنگ در فضا حرکت می کنند.
کتاب تکامل فیزیک توضیحات روشن و مختصری درباره توسعه نظریه های تبیین پدیده های فیزیکی ارائه می کند.

کتاب تکامل فیزیک

آلبرت آینشتاین
آلبرت اَینشتَین (به آلمانی: Albert Einstein) (به آلمانی آینشتاین و انگلیسی آینستاین) (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ – درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری یهودی الاصل آلمانی بود. او بیشتر، به خاطر نظریّه نسبیت و به ویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲ که از آشناترین رابطه‌ها در فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاط...
قسمت هایی از کتاب تکامل فیزیک (لذت متن)
پیش از شروع به خواندن کتاب حق دارید متوقع باشید که به چند پرسش ساده شما جواب گفته شود. این کتاب به چه منظور نوشته شده با خواننده خیالی که این کتاب برای او نوشته شده کیست؟ او در ابتدای کتاب، پاسخی روشن و قانع کننده به این سوالها دادن کاری دشوار است. اگر این پرسش و پاسخ به آخر کتاب محول می شود کار خیلی سهل و در عوض عملی کاملا زائد می بود. ساده تر آن است که فقط بگوئیم در این کتاب چه چیزها منظور نظر نبوده است. ما کتاب درسی فیزیک ننوشته ایم. در اینجا درس منظمی در حقایق و نظریه های مقدماتی فیزیک ارائه نمی شود. مقصود ما ترسیم خطوط اصلی تلاش های فکر بشر است برای یافتن رابطه ای میان دنیای افکار و دنیای پدیده ها. سعی کرده ایم نیروهای تعالی را نشان دهیم که علم را به ابداع افکاری درباره واقعیت جهان را می دارند.