کتاب تکامل فیزیک

The evolution of physics
کد کتاب : 14787
مترجم :
شابک : 978-0000169532
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 23 مرداد

معرفی کتاب تکامل فیزیک اثر آلبرت آینشتاین

پیش از شروع به خواندن کتاب حق دارید متوقع باشید که به چند پرسش ساده شما جواب گفته شود. این کتاب به چه منظور نوشته شده؟ یا خواننده خیالی که این کتاب برای او نوشته شده کیست؟
در ابتدای کتاب پاسخی روشن و قانع کننده به این پرسش ها، کاری دشوار است. اگر این پرسش و پاسخ به آخر کتاب محول می شد کار خیلی سهل و در عوض عملی کاملا زائد می بود. ساده تر آن است که فقط بگوییم در این کتاب چه چیزها منظور نظر نبوده است.
نویسندگان کتاب درسی فیزیک ننوشته اند. در اینجا درس منظمی در حقایق و نظریه های مقدماتی فیزیک ارائه نمی شود. مقصود ترسیم خطوط اصلی تلاشهای فکر بشر است برای یافتن رابطه ای میان دنیای افکار و دنیای پدیده ها.

کتاب تکامل فیزیک

آلبرت آینشتاین
آلبرت اَینشتَین (به آلمانی: Albert Einstein) (به آلمانی آینشتاین و انگلیسی آینستاین) (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ – درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری یهودی الاصل آلمانی بود. او بیشتر، به خاطر نظریّه نسبیت و به ویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲ که از آشناترین رابطه‌ها در فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاط...