کتاب دنیایی که من می بینم

The World As I See It

مشخصات کتاب دنیایی که من می بینم
مترجم : نرگس سعیدی شاد
شابک : 978-6006896717
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1934
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب دنیایی که من می بینم اثر آلبرت آینشتاین

نی که من می بینم نام یک کتاب فلسفی-اجتماعی است که توسط آلبرت اینشتین، فیزیکدان آلمانی نوشته شده است . «جهانی که من می بینم» مجموعه ای از نوشتارها، نامه ها و متن سخنرانی های آلبرت انیشتن(۱۹۵۵-۱۸۷۹)، فیزیکدان برجسته آمریکایی آلمانی تبار است. انیشتین سوال های بسیاری درباره ی زندگی و آزادی در پیگیری تحقیقاتش درباره ی مکانیزم هستی دارد. ماهیت او به ندرت ساده و صمیمی است. او همیشه به دلیل شهرت و سلامتی اش در مکان های متفاوتی با قیمت های مختلفی اقامت داشت که برای جاه طلبی های وی با ارزش بود. با این حال او منزوی نبود و در غم واندوه اعلی رغم آشفتگی های پیرامونش به روی خودش بسته بود به طوری که آشنایان خود او سال ها با فقر دست و پنجه نرم کردند و اکثریت مردم نیز در بدترین نوع شرایط غیرانسانی به سر می بردند.
او هرگز برای دفاع از بیماری و افسردگی کوتاهی نکرد. شخصیت حساس و منزوی او از درخشندگی موقعیت سیاسی و اشتیاق برای مباحثه های عمومی بسیار گریزان بود. زمانی که او مجمع را ترک می کرد هرگز فکر نمی کرد که صدای او یا عمق نفوذ کلامش بتواند کمکی برای جبران اشتباهات باشد. قطعا تاریخ تشابه کمی با این درون گرایی نابغه ی ریاضی دارد که بدون وقفه تلاش کرد و مشتاق دفاع از حقیقت بشر بود.

کتاب دنیایی که من می بینم

آلبرت آینشتاین
آلبرت اَینشتَین (به آلمانی: Albert Einstein) (به آلمانی آینشتاین و انگلیسی آینستاین) (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ – درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک‌دان نظری یهودی الاصل آلمانی بود. او بیشتر، به خاطر نظریّه نسبیت و به ویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲ که از آشناترین رابطه‌ها در فیزیک بین غیرفیزیک‌دان‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاط...
قسمت هایی از کتاب دنیایی که من می بینم (لذت متن)
«من به آزادی بشر در معنای فلسفی اعتقاد ندارم. هرکس نه تنها به واسطه ی عوامل خارجی بلکه به واسطه نیروی داخلی و نیازهای معنوی خویش نیز در تکاپو است. شوپنهاور می گوید: «شخص می تواند آن چه را که اراده کرده است انجام دهد ولی نمی تواند با آن چه که روی خواهد داد مقابله نماید.» این مطالب از جوانی الهام بخش من بوده است و در مقابل سختی های زندگی خودم نسبت به مشاهده ی مشکلات دیگران تسلی خاطر و در مقابله با حوادث ، صبور و شکیبایم نموده است. این احساس به طور رضایت بخشی، سختی و شدت مسئولیت را کاهش می دهد و اجازه نمی دهدکه باخود ودیگران آن قدر خشک و جدی کنار بیایم. این حس، جهان بینی ویژه ای می طلبد که در سایه ی آن انسان، قبل از خود، رضایت و موافقت دیگران را مدنظر قرار می دهد.»