کتاب ترس و لرز

Fear and Trembling

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 18,000 | 16,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: قطره قطره
    نویسنده:
مشخصات کتاب ترس و لرز
مترجم :
شابک : 978-9643412845
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 120
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

برنده ی جایزه ی آکادمی فرانسه سال 1999

معرفی کتاب ترس و لرز اثر آملی نوتومب

در اوایل سال 1990 زنی بلژیکی و تحصیل کرده در یک شرکت بزرگ ژاپنی مشغول به کار میشود، حیران و مبهوت در برابر قوانین و مقررات خاص و عجیب کشور آفتاب تابان، آن قدر ندانم کاری میکند تا عاقبت نظافتچی دستشویی ها میشود. این رمان که جایزه ی مهم ادبی فرهنگستان فرانسه را در سال 1999 و هم چنین جایزه خوانندگان کتاب های جیبی را در سال 2001 از آن خود کرد، با ظرافت و طنز، تضاد دنیای شرق و غرب را به تصویر میکشد و تحلیلی است موشکافانه از سو تفاهمات ناشی از برخورد فرهنگ ها و تمدن های گوناگون.

این رمان که جایزه ی بزرگ آکادمی فرانسه را از آن خود کرده است، صد در صد برگرفته از زندگی و سرگذشت نویسنده اش است. پس از هشت سال آملی نوتومب داستان زندگی تحقیرآمیزش را در این شرکت بر روی کاغذ می آورد. نویسنده که خاطرات کودکی شیرینی از ژاپن دارد، ناگهان با کشور و مردمی روبه رو می شود که گویی هدفی جز تحقیر و خوار و خفیف کردن این دختر بلژیکی ندارند. راوی خیلی زود درمی یابد که تمام آن چه به نظرش خصوصیات برجسته و محاسن او بود، در واقع در ژاپن معایب او محسوب می شود. خیلی زود از او می خواهند که دیگر در شرکت به زبان ژاپنی حرف نزند، زیرا مشتریان مهم شرکت هنگامی که می بینند یک خارجی و غریبه کاملا به زبان آن ها مسلط است، دیگر احساس اعتماد نمی کنند و در اجرای قراردادها اخلال به وجود می آید. هم چنین درمی یابد که بعضی واژه ها و اصطلاحات روزمره در غرب باعث رنجش و کدورت می شود و حتی اهانت محسوب می شود. به عنوان مثال گفتن این جمله ی ساده « این درست نیست » اهانت به شنونده است.

کتاب ترس و لرز

آملی نوتومب
فابین کلر نوتومب «املی نوتوم (به فرانسوی: Amélie Nothomb)»در نهم ژوئیۀ سال 1966 در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک متولد می شود. ولی او در زندگی نامه اش خود را اَمِلی نوتومب متولد سال1967 در کوبۀ ژاپن معرفی می کند. پدرش بارون پاتریک نوتومب، دیپلمات بلژیکی کمی بعد از تولد اَمِلیب به عنوان کنسول به ژاپن منتقل می شود. املی پنج سال در ژاپن زندگی می کند. تأثیر این پنج سال بر روحیات نویسنده در آثارش منعکس می شود. ولی تجربۀ دور از وطن بودن املی به ژاپن ختم نمی شود. او به طور متوالی همراه...