کتاب داستان های ماقبل تاریخ

Storie della preistoria

مشخصات کتاب داستان های ماقبل تاریخ
مترجم : مرضیه خانی
اعظم نساجیان
شابک : 978-9644484896
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 173
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

معرفی کتاب داستان های ماقبل تاریخ اثر آلبرتو موراویا

یک رابطه ی خوب با حیوانات، درست زمانی حاصل می شود که قادر به ارج نهادن به تفاوت هایمان باشیم: وقتی که آنها را از خودمان دور احساس می کنیم، وقتی که فکر نکنیم به هر قیمتی باید آنها را از قالبی انسانی دور درآوریم. حتی پیشی داخل سالن هم که فکر می کنیم همه چیز را راجع به آن می دانیم و اغلب به نظرمان قابل پیس بینی می آید، برای ما به صورت رمز و رازی است .
آلبرتو موراویا وقایع نگار دقیق و نکته سنج این رمز و راز بوده است. او در داستان های مربوط به حیواناتش دقیقا از جایی شروع کرده که در عین حال که تمایل داشته فاصله و دوری بین شان حفظ گردد خود را بسیار به آنها نزدیک نموده و آنها را با چشمان بسیار تیزبین خود موشکافی کرده است.

کتاب داستان های ماقبل تاریخ

آلبرتو موراویا
آلبرتو موراویا، زاده ی 28 نوامبر 1907 و درگذشته ی 26 سپتامبر 1990، رمان نویسی ایتالیایی بود.موراویا در رم به دنیا آمد. او در کودکی به بیماری سل استخوانی مبتلا شد و تا بیست سالگی با آن دست و پنجه نرم کرد. موراویا به دلیل بیماری، تحصیلات منظمی نداشت اما وقت خود را با مطالعه می گذراند. او در سال 1941 با الزا مورانته ازدواج کرد و در سال 1962 از او جدا شد. موضوعات اصلی آثار او، جنسیت، بیگانگی و هستی گرایی بود. موراویا می گوید: «در سال 1943 ابلاغی با دستوری محکم و قاطع صادر شد که دیگر به هیچ عنوان ...