کتاب قطعات تفکر

All Gall Is Divided
  • قیمت : 24,800 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: مرکز مرکز
    نویسنده:
کد کتاب : 15218
مترجم : بهمن خلیقی
شابک : 978-9642131310
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1952
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب قطعات تفکر اثر امیل چوران

قطعات سیوران در پی تعریف موقعیت های انسانی اند، ولی این تعاریف کامل نیستند. آن ها محدود، ناقص و ناکافی اند. ابهام و ایجاز این قطعات آن ها را به عصاره ی شعر نزدیک می کند. لحن سیوران، همیشه شخصی و عاطفی است، حتی زمانی که از انتزاعی ترین مسائل سخن می گوید.

کتاب قطعات تفکر

امیل چوران
امیل چوران (رومانیایی: Emil Cioran؛ زاده ۸ آوریل ۱۹۱۱ درگذشته ۲۰ ژوئن ۱۹۹۵) فیلسوف و جستارنویس اهل رومانی بود. تحصیلاتش را در دانشگاه بخارست آغاز کرد و همان‌جا بااوژن یونسکو و میرچا الیاده آشنا شد که به دوستی تا پایان عمر انجامید. در ۱۹۳۳ برای ادامه تحصیل به برلین رفت و در آن دوران بیشتر از فلاسفه ای چون نیچه، شوپنهاور، کی‌یرکگور و کانت تأثیر گرفت.[نیازمند منبع] از او آثاری به زبان رومانیایی و فرانسوی به جا مانده‌است. در آثار او موضوعاتی چون نیهیلیسم، پوچی، مرگ و خودکشی، یاس، ب...
دسته بندی های کتاب قطعات تفکر
قسمت هایی از کتاب قطعات تفکر (لذت متن)
فکر کردن تیشه به ریشه زدن است، تیشه به ریشه ی خود زدن. دست به کاری زدن خطر کمتری دارد. عمل، فضای میان چیزها و ما را پر می کند،درحالی که تفکر این فضا را به طور خطرناکی افزایش می دهد.

این خروش های درونی که ره به جایی نمی برند و ما را به شکل آتشفشانی مسخره در می آورند...

هیچ کار هنری نیست که در تاریکی، با همان دقت و با همان دغدغه ی خاطر جنایتکاری که نقشه جنایتش را می کشد، آماده نشود. در هر دو مورد، آن چه بیشترین اهمیت را دارد، اراده ی ضربه زدن است.