کتاب آرمان شهری برای واقع گراها

Utopia for Realists

مشخصات کتاب آرمان شهری برای واقع گراها
مترجم :
شابک : 978-6008738961
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 212
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 بهمن

معرفی کتاب آرمان شهری برای واقع گراها اثر روتگر برگمن

آرمان شهری برای واقع گراها، جزو معدود کتاب هایی است که همزمان شما را شگفت زده می کند و افکار و ذهنیات تان را به چالش می کشد. روتگر برگمن، با ارائه مثال های عملی از یک شهر کانادایی که توانست کاملا بر فقر غلبه کند تا برنامه در آمد همگانی رئیس جمهور نیکسون که قرار بود به میلیون ها آمریکایی پرداخت شود. ما را به یک سفر تاریخی می برد که ایده ها و چالش های جدی و فراجناجی در خود دارد، ایده هایی چالشی که بنظر می رسد زمان اجرایی کردنشان فرا رسیده است.
تک تک پیشرفت های تمدن (از پایان یافتن عصر برده داری تا دموکراسی)، همگی رویاهای دست نیافتنی و آرمانشهر افرادی بود که نه چندان قبل تر از ما زندگی می کردند. کتاب برگمن، که همزمان چالشی، و شوق انگیز است. ایده های آرمانشهری جدیدی را مطرح می کند؛ ایده هایی نظیر ریشه کن کردن فقر و یک هفته کاری 15 ساعته، که احتمال دارد حتی در دوره زندگی ما هم به حقیقت بپیوندد. بنظر می رسد این ایده ها، تنها راه باقیمانده برای رسیدن به یک دنیای واقعا بهتر است.

کتاب آرمان شهری برای واقع گراها

روتگر برگمن
روتگر برگمن (Rutger Bregman; آوریل ۱۹۸۸ – ۲۶) تاریخ‌نگار و نویسنده‌ی هلندی است، که چهار کتاب را با موضوعات تاریخ، فلسفه و اقتصاد را به‌رشته‌ی تحریر درآورده‌است. یکی از این کتاب‌ها، آرمان‌شهر برای واقع‌گرایان: چگونه می‌توانیم جهانی ایدئال بسازیم، به‌بیست زبان ترجمه شده‌است، و نسخه‌ی هلندی آن پرفروش‌ترین کتاب این کشور شد. این کتاب جنبشی را برای تثبیت حداقل درآمد پدید آورد که به‌زودی به‌سرخط اخبار بین‌المللی رس...