کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ

The Aquariums of Pyongyang
(یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی)
کد کتاب : 15400
مترجم :
شابک : 978-9643802028
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 340
سال انتشار شمسی : 1403
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : 4 مرداد

معرفی کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ اثر کانگ چول-هوان

"آکواریوم های پیونگ یانگ" به قلم "کانگ چول-هوان" اثری تکان دهنده است که در آن "یک داستان واقعی از پشت پرده آهنین کره شمالی" به تصویر کشیده شده است. این اثر روایتی دست اول از بازماندگان اردوگاه های کار کره شمالی است. "آکواریوم های پیونگ یانگ" داستان یک خانواده ثروتمند کره ای است که با فریب وعده های حزب کیم ایل سونگ ، خود را در زندان های مشهود و نامرئی (آکواریوم ها) گرفتار کرده اند.

"کانگ چول-هوان" سقوط ناگهانی از ناز و نعمت را در شرح زندگی خود در دوران کودکی بیان می کند. بخش زیادی از زندگی او در اردوگاه کارگری گذشت (فقط تعداد کمی از آنها موفق به گذراندن سال اول شدند ، اما کسانی که این کار را کردند احتمالا از مجازات کامل نجات یافته بودند)؛ آزادی و جدا شدن از خانواده ، فرار به چین و سپس به کره جنوبی و بازگشت به ژاپن در ادامه ی این شرح آورده شده است. بسیاری از موارد توصیف شده در کتاب "آکواریوم های پیونگ یانگ" شرایط دردناک و مشکلات در اردوگاه های کارگری نظیر گرسنگی ، نگهبانان شرور و اساتید بی لیاقت هستند.
علاوه بر موضوعی که به آن پرداخته شده، این کتاب به خوبی نوشته شده و خواندن آن آسان است . بخش هایی از کتاب که داستان های کوتاه و جالبی را درباره ی "ضرب و شتم" نگهبانان روایت می کند ، سبب می شود که فضای داستان از حالت مطلوب تری برای مطالعه ی عموم برخوردار شود. به طور کلی "آکواریوم های پیونگ یانگ" یک گزارش خوب و محکم از قساوتی است که باید در اسرع وقت متوقف شود. مطالعه ی این اثر به علاقه مندان به تکامل و سراشیبی کمونیسم در جهان واقعی بسیار توصیه می شود.

کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ

نکوداشت های کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ
A triumph against silence.
یک پیروزی در برابر سکوت.
Financial Times

A chilling testimony.... Freezes the heart and seizes the soul.
یک شهادت ترسناک .... قلب را منجمد کرده و روح را تسخیر می کند.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب آکواریوم های پیونگ یانگ (لذت متن)
در کره شمالی محکومان به حبس ابد، کالاهایی با ارزشند. در سرزمینی که شهروندان ترس را به آغوش کشیده و همزیستی با این حس بشری، تداوم حیات را به آنان ارزانی داشته است، محکومان به حبس ابد، ارزشی مضاعف برای رهبران آن یافته اند. زندانیان محصور در دیدرس نگاه های ماموران امنیت، قابل اعتمادترین نیروی کار سرزمین های شمالی اند؛ نیروی کاری قابل اعتماد در سرزمینی که چوب حراج بر متاع اعتماد زده اند. معامله ای ساده اما ضد بشری، است. در قاموس حکومتگری ایدئولوژیک رهبران کره، زندانیان سیاسی دشمنان خلق اند و سزاواران مرگ