کتاب طلوع صحرا

Desert Dawn
سرگذشتنامه زنان سومالی و فعالیت های سیاسی زنان اصلاح طلب
کد کتاب : 15411
مترجم :
شابک : 978-9641915898
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 4 اردیبهشت

معرفی کتاب طلوع صحرا اثر واریس دیری

این کتاب براساس سرنوشت واقعی واریس که ریشه در خانواده ای مسلمان و صحرا نشین در سومالی دارد اما برای در امان ماندن از ازدواج با مردی شصت ساله مجبور به ترک سرزمین خود و فرار می شود نوشته شده است. دیری که همواره در آرزوی بازگشت به زادگاه و وطنش به سر می برد، در شرایطی پای به سرزمینش می گذارد که آتش جنگ و هرج و مرج در آن شعله ور است. او در پی آگاهی از خاستگاه خود و نگاهی مجدد به زادگاهش است.

کتاب طلوع صحرا

واریس دیری
واریس دیری مانکن زن بین‌المللی سومالیایی‌تبار، نویسنده و سخنگوی حقوق زنان در آفریقاست و به عنوان سفیر سازمان ملل متحد در راه توقف بریدن آلت زنانه (ختنه زنان) جهان فعالیت می‌کند.دیری در کتاب «گل صحرا» خاطرات کودکی خود را بازگو می‌کند. دوران کودکی او در زندگی کوچ نشینی به ویژه در نگهداری از حیوانات گذشته‌است. در کودکی ختنه شده‌است و در ۱۲ سالگی از زندگی کوچ نشینی صحرایی و ازدواج اجباری فرار کرد چون پدرش در مقابل پنج شتر، او را به عقد مردی شصت ساله درآور...
قسمت هایی از کتاب طلوع صحرا (لذت متن)
وقتی بچه بودیم، هروقت اسم بابا را می شنیدیم تن مان می لرزید. حتی فکر کردن به بابا هم در من ایجاد اضطراب می کرد. هنوز هم نسبت به آن مرد احساساتی داشتم و خیلی دلم می خواست او را ببینم. دلم می خواست به چشمان پدرم نگاه کنم. دلم می خواست ببیند دختر کوچولویی که مدام به او دستور می داد، الان چه شکلی شده. دلم می خواست پدرم صورتم را ببیند؛ صورتی که روی جلد مجلات و در فیلم ها ظاهر شده است؛ چهره ای که همه جای دنیا آن را می شناسند. می خواستم جملاتی را که به من گفته بود، برایش یادآوری کنم: «تو بچه ی من نیستی، تو دیگر از کجا آمدی.» این جملات قلبم را جریحه دار کرده بود و شاید همین باعث شد تا این همه سال برنگردم.