کتاب بامداد خمار

Drunkard Morning
کد کتاب : 15470
شابک : 978-9644422560
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 448
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 62
زودترین زمان ارسال : 20 مرداد

معرفی کتاب بامداد خمار اثر فتانه حاج سیدجوادی

سودابه دختر جوان تحصیل کرده و ثروتمندی است که می خواهد با مردی که با قشر خانوادگی او مناسبتی ندارد، ازدواج کند. برای جلوگیری از این پیوند، مادر سودابه وی را به پند گرفتن از محبوبه، عمهٔ سودابه، سفارش می کند.

بامداد خمار داستان عبرت انگیز سیاه بختی محبوبه در زندگی با عشقش رحیم است که از همان برگ های نخست داستان آغاز می شود و همه کتاب را دربرمی گیرد. با آنکه ماجرا در روزهای نخست زمامداری رضاشاه روی می دهد، جز یکی دو مورد، همچون کشف حجاب، به دیگر جنبه های سیاسی و اجتماعی زمانه هیچ اشاره ای نمی شود. محبوبه، دختر بصیرالملک بافرهنگ و اشرافی عاشق یک شاگرد نجار می شود. خواستگارهایش را رد می کند و در برابر خانواده آنقدر مقاومت می کند تا خانواده به ازدواج او رضایت می دهد، اما او را طرد می کند به طوری که نه او اجازه دارد به خانواده اش سری بزند و نه در هفت سال زندگی محبوبه با رحیم، کسی از خانواده به او سری می زند.

کتاب بامداد خمار

فتانه حاج سیدجوادی
فتانه حاج سیدجوادی (زادهٔ ۱۳۲۴ در کازرون) رمان‌نویس ایرانی است. رمان پرفروش او، بامداد خمار بیش از 50 بار در ایران تجدید چاپ شد.بامداد خمار یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر ایران است و به همین دلیل از ادبیات عامه‌پسند می‌باشد. این رمان با بحث‌های داغ و نقدهای بسیار روبه‌رو شد. از معروف‌ترین موافقان این رمان می‌توان به نجف دریابندری اشاره کرد که مطلبی در دفاع از بامداد خمار نوشت. مطلب با واکنش تند هوشنگ گلشیری در رد نظر نجف دریابندری و بی‌مایه...