کتاب دن کاسمورو

Dom Casmurro
کد کتاب : 15697
مترجم :
شابک : 978-9641851219
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 347
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1899
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

معرفی کتاب دن کاسمورو اثر ماشادو د آسیس

کتاب "دن کاسمورو" رمانی خیره کننده است که توسط یکی از بزرگترین نویسندگان برزیل "ماشادو د آسیس" نوشته شده است . مانند سایر رمان های بزرگ قرن نوزدهم ،"دن کاسمورو" اثر "ماشادو د آسیس" به بررسی موضوعاتی مانند ازدواج و زنا می پردازد. اما آنچه رمان "ماشادو د آسیس" را از واقع گرایی معاصران خود متمایز می کند ، و آنچه باعث می شود که این چنین برای خوانندگان دلپذیر باشد ، سبک روایی غیر عادی و غیرقابل پیش بینی آن است که یکی از نادرترین نبوغ های ادبی را داراست.
"ماشادو د آسیس" مجذوب موضوع حسادت شده بود و بسیاری از رمان های او بر اساس این موضوع نوشته شده اند. یکی از محبوب ترین آن ها ،رمان "دن کاسمورو" است که هنوز هم در مدارس برزیل به طور گسترده تدریس و خوانده می شود. کتاب، بیانگر زندگی "ماشادو د آسیس" به عنوان مترجم شکسپیر و همچنین تأثیر وی از رئالیسم فرانسوی به ویژه هونوره دو بالزاک ، گوستاو فلوبرت و امیل زولا است. او در رمان نیز به موارد زیادی مانند ، همسران شاد ویندزور ، هملت ، رومئو و ژولیت و از همه مهم تر اتللو اشاره می کند.در این کتاب ،وی نسخه متفاوتی از زنا های کلاسیک را نشان می دهد. راوی داستان بنتو سانتیاگو (بنتینیو) ، شوهر خیانتکار است. در طول داستان ، شخصیت داستان خیانت فرضی به کاپیتو محبوبش نسبت می دهد ،او نسخه ای از دزمودونا است که به گفته وی ، با بهترین دوست خود به او خیانت کرده است و پسری به دنیا می آورد . با این حال ، واقعیت هایی که وی برای اثبات موضوع نشان می دهد بسیار گنگ است و به راحتی می توان آن ها را پارانویا تفسیر کرد.

کتاب دن کاسمورو

ماشادو د آسیس
ژواکیم ماریا ماشادو د آسیس (Joaquim Maria Machado de Assis) (زاده ۲۱ ژوئن ۱۸۳۹ – درگذشته ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۸) که با نام ماشادو د آسیس شناخته شده‌است، نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس و نویسنده داستان کوتاه بود. او به عنوان بزرگترین نویسندهٔ ادبیات برزیل شناخته شده‌است، هر چند در زمان حیات به محبوبیت گسترده‌ای خارج از مرزهای برزیل دست نیافت. او به زبان‌های فرانسه، انگلیسی و آلمانی تسلط داشت و در اواخر عمر زبان یونانی را نیز آموخت. آثار وی تأثیر بسزایی در ادبیات برزیل در...
نکوداشت های کتاب دن کاسمورو
Machado offers the infectious pleasures of a 19th-century writer who is more modern than some of our so-called moderns.... The mystery of Machado is that he combines distanced irony with intimations of encroaching darkness, self-reflexive antics with soul.
ماشادو لذت های مسری یک نویسنده قرن نوزدهم را ارائه می دهد که گفته می شود از برخی از افراد به اصطلاح مدرن امروزی مدرن تر است .... .راز موفقیت ماشادو در این کتاب استفاده از پارادوکس و خودنگری مضحک با روح است .
Bill Marx, Boston Globe

قسمت هایی از کتاب دن کاسمورو (لذت متن)
داشتم وارد اتاق نشیمن می شدم که اسم خودم به گوشم خورد و پشت در قایم شدم. در خانه ماتاکاوالوس بودیم و ماه نوامبر بود. کدام سالش آن قدر اهمیتی ندارد، اما من قصد ندارم خودم را برای آن هایی که داستان های قدیمی را خوش ندارند، شیرین بکنم، باری، سال سال ۱۸۵۷ بود. « دونا گلوریا، خانم عزیز، هنوز مصمم اید بنتینیو مان را به مدرسه علمیه بفرستید؟ دیگر ازش گذشته که به مدرسه علمیه برود، ممکن است اسباب دردسر بشود. » « چه دردسری؟ » « یک دردسر جدی. »