کتاب زیبایی شناسی سرکوب شدگان

The Aesthetics of the Oppressed
کد کتاب : 16025
مترجم :
شابک : 978-9642072071
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 تیر

معرفی کتاب زیبایی شناسی سرکوب شدگان اثر آگوستو بوآل

هنر بخشی از فرهنگ است چرا که فرهنگ است است چراکه فرهنگ انسان است. و همین اوست که انسان را انسان می کند. و چه تمایز ما و حیوان همین است. هنرمند برای ساختن فرهنگ، برای آفریدن باید آزاد باشد که آنچه را می خواهد، انجام می خواهد، انجام دهد. اگر تسلیم بازار شود، اگر قواعد بپذیرد و از آفرینندگی دست بکشد، از هنرمند بودن انصراف داده است.
من آن دسته از تاجرانی را که از کسب و کار خود هنر می سازند ستایش می کنم و به همین ترتیب برای هنرمندانی که از هنر خود تجارت می سازند متاسف.
و در این جهان در حال جهانی شدن، هنر و فرهنگ به سبب قدرتشان از ما ربوده شده اند و در خدمت همان هدف تجاری یعنی سود بیشتر درآمده اند.
می دانیم که جوامع از طریق ساختارهایی متعارض پیش می روند: پس چطور می توانیم بپذیریم که در این تعارضات و درگیری ایی که چه خشمان بیاید و چه نیاید بخشی ازآن هستیم نوعی معافیت برای آدم های خیلی نجیب و پاک وجود دارد؟ چنین چیزی در کار نیست، ما همواره یا متحد سرکوب شدگانیم یا شریک سرکوبگران.

کتاب زیبایی شناسی سرکوب شدگان

آگوستو بوآل
آگوستو بوال (Augusto Boal; ۱۶ مارس ۱۹۳۱ – ۲ مه ۲۰۰۹) نویسنده، کارگردان و سیاست‌مدار اهل برزیل بود. او بنیان‌گذار تئاتر ستم‌دیده‌است، که در اصل جنبش رادیکال مرسوم آموزش و پرورش است. همچنین بوال مدتی، به عنوان Vereador (که همان معادل عضو شورا شهر در برزیل است) مشغول بوده‌است.