کتاب زلیخا چشم هایش را باز می کند

Zuleikha
کد کتاب : 16120
مترجم :
شابک : 978-9644487088
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 490
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 16 تیر

برنده جایزه اول کتاب بزرگ روسیه سال 2015

برنده جایزه یاستایا پولیانا سال 2015

معرفی کتاب زلیخا چشم هایش را باز می کند اثر گوزل یاخینا

رمان زلیخا چشم هایش را باز می کند نمونه ی یک اثر دو فرهنگی ست. تکیه بر واقعیات دارد و با بیان زنانه اش در قلب انسان می نشیند. رمان از سرنوشت زلیخا می گوید؛ زنی از قوم تاتار که در دوران مصادره ی اموال دهقانان زندگی می کند و سرنوشتش بازیچه ی سیاست های بزرگ بی رحمانه می شود.
رمان سرگذشت آن هایی ست که در جدال میان باورهای سنتی و جبر تاریخ گیر افتاده و در جهنم ساخته ی دست بشر و اردوگاه های کار اجباری عشق را می یابند و بزرگ می شوند و... سرگذشت زلیخا داستان هزاران هزار زن در ازای تاریخ است، فرای زبان، باور و ملیت.

کتاب زلیخا چشم هایش را باز می کند

گوزل یاخینا
گوزل یاخینا (Guzel Yakhina) (زاده 1 ژوئن 1977 ، کازان) نویسنده و فیلمنامه نویس روسی است. او برنده جایزه ادبی کتاب بزرگ و جایزه ادبی یاسناایا پلیانا است.گوزل شامییلوا یاخینا در کازان متولد شد. مادرش پزشک است، در حالی که پدرش مهندس است. او در خانه تاتاری صحبت می کرد و فقط پس از شروع به انجام کارهای روزانه، زبان روسی را یاد گرفت. وی در گروه زبانهای خارجی در دانشگاه علوم انسانی و آموزش دولتی ایالت تاتار تحصیل کرد. در سال 1999، او به مسکو نقل مکان کرد. در سال 2015، او از دانشکده فیلم سینمایی مسکو ...