کتاب مترو 2033

Metro 2033
کد کتاب : 416
مترجم :
شابک : 978-6001821233
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 704
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 21 اسفند

برنده ی جایزه ی انجمن علمی تخیلی اروپا سال 2007

این رمان سال 2005 در روسیه و سال 2010 در آمریکا منتشر گردید.

معرفی کتاب مترو 2033 اثر دمیتری گلوخوفسکی

اکنون سال 2033 است و نوع بشر، خود را به نابودی کشانده است. چند هزار نجات یافته، موفق شده اند خود را به متروی مسکو برسانند و از تشعشعات مرگبار سطح زمین بگریزند. آن ها هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع ندارند که آیا انسان های دیگری نیز در کره ی زمین نجات یافته اند یا خیر. با گذشت چند دهه، تمام زندگی این افراد به محیط مترو محدود شده است: ایستگاه ها، تبدیل به ایالت هایی شده که در آن ها، ایدئولوژی های مختلف حکمرانی می کنند و پول رایج، فشنگ های اسلحه است. آرتیوم، مرد جوانی که تقریبا زندگی بر سطح زمین را به یاد نمی آورد، در یکی از شمالی ترین ایستگاه های مترو به نام VDNKh زندگی می کند. این ایستگاه، جان پناه و دیوار حائل بین انسان ها و موجودات جهش یافته ی بر سطح زمین است؛ ایستگاهی که خانه ی آرتیوم به حساب می آید تا این که روزی سر و کله ی مردی به نام هانتر پیدا می شود که چیزی در آرتیوم نظرش را جلب می کند؛ چیزی که او را متقاعد می کند انجام مأموریتی باورنکردنی در میان ایستگاه ها و جوامع متروی مسکو را به عهده ی آرتیوم بگذارد.

کتاب مترو 2033

دمیتری گلوخوفسکی
دیمیتری گلوخوف، زاده ی ۱۲ ژوئن ۱۹۷۹، روزنامه نگار و رمان نویس است که داستان های سیاسی اجتماعی می نویسد. او اولین رمانش را تحت عنوان ۲۰۳۳ Metro در سن هجده سالگی منتشر کرد. او این رمان را در سال ۲۰۰۲ میلادی به صورت رایگان در وب سایت شخصی اش منتشر کرد که بالغ بر سه میلیون مخاطب در سراسر جهان پیدا کرد. در سال ۲۰۰۵ ای-گیمز اقدام به ساخت یک بازی رایانه ای با همین عنوان کرد و در سال ۲۰۱۰ آن را منتشر ساخت. این بازی بعد از انتشار توانست امتیاز 9 از 10 را از سایت های محبوب IGN و gamespot دریافت کند.در ...
نکوداشت های کتاب مترو 2033
A very well written, immersive story with unnameable and unexplainable horrors.
داستانی بسیار خوش ساخت و باورپذیر با ترس و اضطرابی غیرقابل توصیف.
Fantasy Book Review

A fascinating exploration of a terrible future.
کاوشی شگفت انگیز درباره ی آینده ای ترسناک.
Book Depository

An intellectual and fascinating novel.
رمانی خردمندانه و حیرت آور.
Scifi Now

قسمت هایی از کتاب مترو 2033 (لذت متن)
موش ها به قلمروی وسیع خود که هیچ کس از اندازه ی آن آگاه نبود، بازگشتند. همه ی این مارپیچ ها که عمق فوق العاده ای داشتند، بسیار مرموز بودند و برای مترو کاملا بی فایده به نظر می رسیدند. باورکردن این که همه ی این ها توسط متروسازان معمولی ساخته شده بود، سخت به نظر می رسید؛ حتی با این که افراد در صدر قدرت، بارها روی صحت این ادعا تأکید کرده بودند.

انسان ها همیشه در کشتن از همه ی موجودات زنده ی دیگر بهتر بوده اند.

تنها یک چیز می تواند انسان را از جنون نجات دهد و آن، شک و تردید است.