زوکرمن رهیده از بند

Zuckerman Unbound

مشخصات کتاب زوکرمن رهیده از بند
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-367-165-2‬
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1981
تعداد صفحه :205
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :31 فروردین

فیلیپ راث از پرفروش ترین نویسندگان آمریکا

معرفی کتاب زوکرمن رهیده از بند اثر فیلیپ راث | ایران کتاب

کتاب زوکرمن رهیده از بند، رمانی نوشته ی فیلیپ راث است که اولین بار در سال 1981 انتشار یافت. نیتن زوکرمن، پس از موفقیت بزرگ رمانش، توانسته نام خود را در دنیای ادبیات مطرح کند. همین که نیتن به خیابان های مهنتن پا می گذارد، افرادی مختلف همچون منتقدینی خودخوانده و یا از همه بدتر، طرفداران، از همه جهت به سمت او سرازیر می شوند. زوکرمن که اصلاً نتوانسته با این شهرت جدید کنار آید و نمی داند چگونه باید روتین تازه ای برای زندگی اش بسازد، وارد رابطه ای جنجال برانگیز می شود، خانواده اش را در آستانه ی فروپاشی قرار می دهد و با سرسخت ترین طرفدار خود مواجه می گردد. او همزمان، پایان دهه ی پرتلاطم 1960 را با همه ی فراز و نشیب هایش به نظاره می نشیند.

کتاب زوکرمن رهیده از بند

نکوداشت های کتاب زوکرمن رهیده از بند
Fascinating.
شگفت انگیز.
New York Magazine

A glowing work of fiction.
یک اثر داستانی درخشان.
Library Journal Library Journal

A masterful story.
داستانی استادانه.
The New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب زوکرمن رهیده از بند (لذت متن)
با این که رسیدگی به کارهای مخالفان جنگ، فراریان از خدمت، و معترضان باوجدان باعث می شد که همه ی روزها و شب ها و آخر هفته ها هم مشغول کار باشد، در هر حال، تاریخ تولد همه ی بچه های خیابان بنک را در تقویمش یادداشت می کرد، و صبح روز بعد از تولد، از شکاف صندوق پستی خانواده ای که صاحب فرزند شده بودند، هدیه ای به داخل می انداخت: «از طرف لورا و نیتن ز.» و در مورد دوستان هم همین طور بود، سالگردها و روزهای تولدشان را در کنار تاریخ پروازهایش به تورنتو یا روزهای حضور یافتنش در مجمع قضایی در میدان فورلی 67 ثبت می کرد.

لورا بدون استثنا، همه ی بچه هایی را که در سوپرمارکت یا اتوبوس می دید، به گوشه ای می برد و یادشان می داد که چه طور اسب پرنده ی کاغذی درست کنند. یک بار زوکرمن دید که لورا کل طول یک واگن پر ازدحام را طی کرد تا به مسافری سرپایی بگوید که کیف پولش از جیب پشتی شلوارش بیرون زده، و زوکرمن متوجه شد که دلیل بیرون زدن آن کیف این بود که طرف مستی ژنده پوش بود، و به احتمال زیاد آن کیف را از میان وسایل جامانده ی کسی برداشته یا از جیب مستی دیگر کف رفته بود.

تمام این ها، این شانس، چه معنایی داشت؟ آنقدر ناگهانی و بزرگ که به اندازه ی بدشانسی، گیج کننده بود.