کتاب ترانه مرغ اسیر

Song of a Captive Bird

مشخصات کتاب ترانه مرغ اسیر
مترجم :
شابک : 978-600-8280-25-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 365
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 30 بهمن

جازمین دارزنیک، از پرفروش ترین نویسندگان نیویورک تایمز

معرفی کتاب ترانه مرغ اسیر اثر جازمین دارزنیک

کتاب ترانه مرغ اسیر، رمانی نوشته ی جازمین دارزنیک است که نخستین بار در سال 2018 وارد بازار نشر شد. فروغ فرخ زاد در تمام دوران کودکی خود در تهران می شنید که دختران ایرانی باید ساکت و باحیا باشند. به فروغ فقط اطاعت کردن را آموخته اند اما او همیشه راهی برای عصیان و سرکشی پیدا می کند: صحبت با خواهرش درباره ی دیگران در میان گل های رز خوشبوی باغچه ی مادرش؛ رفتن به منطقه ی ممنوعه ی خانه یعنی پشت بام و بازیگوشی با برادرهایش؛ نوشتن شعر برای برانگیختن تحسینِ پدر سختگیر و ناراضی خود؛ و ترک مخفیانه ی خانه برای بیرون رفتن و خوردن کافه گلاسه. در طول تابستان 1950، شور و اشتیاق فروغ نسبت به شعر و شاعری اوج می گیرد در حالی که سنت ها و قواعد مرسوم، قصد چیدن پر پرواز تخیل او را دارند. فروغ پس از ازدواجی اجباری، فرار می کند و وارد رابطه ای می شود که اشتیاق او برای نوشتن و به دست آوردن آزادی و استقلال را افزایش می دهد. رمان ترانه مرغ اسیر، داستانی جذاب درباره ی زندگی یکی از برجسته ترین بانوان ایرانی در چند سده ی اخیر است.

کتاب ترانه مرغ اسیر

جازمین دارزنیک
جازمین دارزنیک، زاده ی سال 1973، نویسنده ی ایرانی – آمریکایی است. دارزنیک در ایران به دنیا آمد و در 5 سالگی به همراه خانواده به آمریکا نقل مکان کرد. او مدرک کارشناسی خود را در سال 1994 از دانشگاه کالیفرنیا گرفت و پس از آن در کالج حقوق هستینگز کالیفرنیا مشغول تحصیل شد. دارزنیک مدرک دکترای خود را در سال 2008 در رشته ی ادبیات انگلیسی از دانشگاه پرینستون و مدرک کارشناسی ارشد هنرهای زیبا را از کالج بنینگتون در سال 2014 دریافت کرد. او اکنون استاد هنرهای زیبا و ادبیات نوشتاری در دانشگاه هنر کا...
نکوداشت های کتاب ترانه مرغ اسیر
A complex and beautiful reminder of the power and purpose of art.
یک یادآوری پیچیده و زیبا از قدرت و هدف هنر.
The New York Times Book Review

A spellbinding novel.
رمانی مسحورکننده.
Barnes & Noble

A thrilling and provocative portrait of a powerful woman.
تصویری هیجان انگیز و برانگیزاننده از زنی قدرتمند.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب ترانه مرغ اسیر (لذت متن)
به این نتیجه رسیدم که یک زن، وقتی هنوز شناخته نشده باشد، بهتر می تواند خود را ببیند.

هنر می توانست دوام آورد؛ حتی وقتی سرکوب می شد، حتی وقتی ممنوع می شد؛ هنر می توانست از سرنوشت هایی بسیار بدتر از آتش، جان به در ببرد.

تو صاحب داستان هایی که برایت اتفاق می افتند، نیستی.