کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی

The Mindfulness Workbook
(راهنمای عملی برای غلبه بر ترس و به کارگیری شفقت)
کد کتاب : 16962
مترجم :
شابک : 978-6007063675
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

معرفی کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی اثر سوزان رابرتز

کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی اثر سوزان رابرتز و تامس رابرتز، پادزهر قدرتمندی در برابر استرس ، اضطراب و هراس ، درد مزمن ، افسردگی ، وسواس فکری ، احساسات خارج از کنترل و بسیاری دیگر از شرایط جسمی و روحی است. این تکنیک باستانی بودایی می تواند به هر کسی که با ترس ها ، نگرانی ها و حواس پرتی ها دست و پنجه نرم می کند ، کمک کند تا در لحظه کنونی تمرکز کند و با خوشحالی زندگی کند.

کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی یک کتاب آموزشی گام به گام است که شما را با استفاده از شیوه های ساده راهنمایی می کند و به شما امکان می دهد آگاهی ذهنی را نه به عنوان یک تجربه یا مفهوم دوردست ، بلکه به عنوان یک وضعیت قابل دستیابی در جهان تجربه کنید. شما اثربخشی کار نفس کشیدن ، خوردن و تفکر را کشف خواهید کرد و فورا از مزایای آگاهی ذهنی استفاده می کنید. با گذشت زمان ، شما متوجه خواهید شد که این تغییرات کوچک می توانند تحول بزرگ تری را در شما ایجاد کند و احساس رضایت و آرامش شما را تقویت می کنند.

کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی

دسته بندی های کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی
قسمت هایی از کتاب تمرین هایی برای پرورش ذهن آگاهی (لذت متن)
این اواخر، ذهن آگاهی بسیار خبرساز بوده است؛ امّا علی رغم همۀ جنجال های مجلّات، هنوز فرض های نادرست و بدفهمی های بسیاری در این باره هست که ذهن آگاهی چیست و چه سودی دارد. این امر شرم آور است زیرا از این دست حرف های بی پایه و اساس، مردم را دلزده می کند. بیایید چند تا از این تصوّرات غلط رایج را از بین ببریم؛ با این تصوّر غلط آغاز می کنیم که ذهن آگاهی یک مذهب است. مذهب نیست امّا تمرینی رایج در بسیاری از مذاهب است. ذهن آگاهی یک تکنیک تربیت ذهن است که با هر نوع باور و اندیشه ای سازگار است. امّا باید چهارزانو روی زمین بنشینید و ذهن آگاهی را تمرین کنید؛ درست است؟ نادرست است! اگر بخواهید، می توانید چنین کنید ولی اکثر مردم هرجا که بیشتر احساس راحتی می کنند، تمرین می کنند. از نظر زمان چه؟ آیا ذهن آگاهی زمان زیادی نمی گیرد و شما را تنبل نمی کند؟ یک کلام: نه! می توانید همه جا ذهن آگاه باشید از یک دقیقه تا یک روز تمام؛ کاملا به شما بستگی دارد. از لحاظ تمرکز و توجّه شما به اهدافتان، ثابت شده است که ذهن آگاهی واقعا کمک می کند که ذهنتان متمرکز شود. بسیار خوب، پس اکنون چند تا از این حرفهای بی پایه و اساس را خرد و خاکشیر کردیم. حالا بیایید ببینیم ذهن آگاهی واقعا چیست. ذهن آگاهی دراصل یعنی آگاهی شفقت آمیز. شما اندیشه هایتان و احساساتی را که آنها برمی انگیزند مشاهده می کنید، همانطور که ابرها را در آسمان؛ بی آنکه انتقاد یا اقدامی بکنید. مثالی از زندگی روزمره بیاوریم. زمانی که از کار به خانه برمی گردید، به این فکر می کنید که فلان همکارتان چقدر با شما رفتار بی ادبانه ای داشته. می توانید وقتی به خانه رسیدید، ایمیلی خشمناک برایش بفرستید و از رفتارش گلایه کنید. امّا چه می شد اگر مشاهده می کردید افکار منفی تان پیش از محو شدن، شکل می گیرند؟ آیا بهتر نمی بود اگر می گذاشتید این افکار به سادگی بگذرند؟ ذهن آگاهی یعنی این توانایی که بگذارید منفی گرایی مثل یک ابر باران زا از شما بگذرد. ذهن آگاهی شما را روی زمین اکنون نگه می دارد؛ متوجّه آن چه اینجا و اکنون دارد رخ می دهد.