کتاب وصیت ها

The Testaments

مشخصات کتاب وصیت ها
مترجم : محمدرضا صالحی
شابک : 978-6004680448
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 512
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

برنده ی جایزه ی من بوکر سال 2019

برنده ی جایزه ی بهترین کتاب داستانی گودریدز سال 2019

قسمت دوم کتاب سرگذشت ندیمه

معرفی کتاب وصیت ها اثر مارگارت آتوود

پس از قریب به 35سال که از نگارش کتاب سرگذشت ندیمه می گذرد دوباره این دنیا و سیاستمداران سرکوبگرش الهام بخش مارگارت اتوود در نگارش کتابی به عنوان دنباله کتاب سرگذشت ندیمه بوده؛ چرا که به اعتقاد این نویسنده دنیای امروز هم دنیایی سرکوبگر است.در کتاب وصیت ها به جای اینکه از جمهوری گیلاد فاصله بگیریم، به سمت آن در حال حرکت هستیم. داستان کتاب وصیت ها 15سال پس از آخرین حوادث کتاب سرگذشت ندیمه و در واقع مدت زمان زیادی پس از آخرین حوادث نمایش داده شده در فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه آغاز می شود.

با خواندن «سرگذشت ندیمه» سوالی در ذهن ایجاد می شود که این حوادث چگونه اتفاق افتاد و شروع شد؟ حال بعد از سال ها مارگارت آتوود با نوشتن کتابی بر ادامه «سرگذشت ندیمه» به سوال ها پاسخ داده است. اثری به نام «وصیت ها» که در سال ۲۰۱۹ چاپ و منتشر شده و در لیست نهایی جایزه بوکر هم قرار گرفته است. کتابی که از زبان سه راوی بیان می شود، بخشی که به حوادث قبل از ایجاد حکومت گیلیاد و اتفاقات کتاب قبل برمی گردد که این بخش از زبان عمه لیدیا که مربی و ناظم اخلاق زنان بود، روایت می شود و می گوید او چگونه از باورهای خود در مورد آزادی، دموکراسی و حقوق فردی دست کشید و به خدمتگزار مشتاق و باوفای حکومت گیلیاد تبدیل شد. ۱۵ سال از داستان «سرگذشت ندیمه» گذشته است و ادامه داستان از زبان دو دختر نوجوان، اگنس و نیکول روایت می شود. دو دختر که در دوره حکومت گیلیاد بزرگ شدند و زنی که یکی از خدمتگزاران حکومت بوده است، هر سه روایتگر اتفاقات و حوادث حکومت گیلیاد و به دنبال افشا کردن اسنادی علیه حکومت هستند.

آتوود در گفت وگو با خبرنگاران درباره ی کتاب «وصیت ها» گفته است : «سعی کردم از سه فردی که به داستان «سرگذشت ندیمه» مربوط هستند استفاده کنم و چند داستان جزئی را توضیح دهم. همه می دانیم گیلیاد دچار فروپاشی می شود؟ اما چگونه این اتفاق رخ می دهد؟ دوست داشتم درباره این موضوع بنویسم. به همین دلیل «وصیت ها» را نوشتم.

کتاب وصیت ها

مارگارت آتوود
مارگارت آتوود در ۱۸ نوامبر ۱۹۳۹ در اتاوا زاده شد. او کودکی خود را در جنگل های شمال کبک در کنار پدرش که یک گیاه شناس بود، گذارند. تجربه ی این نوع زندگی در دوران کودکی، بعدها در آثار آتوود در به کارگیری تعبیرهایی از دنیای جانوران و طبیعت نمود یافت.او تاکنون بیش از ۳۰ کتاب شامل رمان، داستان های کوتاه، شعر و نقد ادبی، تاریخ اجتماعی و کتاب های کودکان را به تألیف رسانده است. آثار او ریشه در رئالیسم سنتی دارند و در نوشته هایش از زن به عنوان شخصیت اصلی استفاده می کند. آتوود در داستان هایش واقعیت های ...