کتاب فرانتس کافکا

Franz Kafka
(انسان زمان خود و زمان ما)

مشخصات کتاب فرانتس کافکا
مترجم :
شابک : 978-6008967255
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 112
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 اسفند

معرفی کتاب فرانتس کافکا اثر رادک مالی

خوانندگان آثار کافکا همواره او را از خلال نوشته ها و خاطرات دوستش ماکس برود یا در آیینة آثاری چون «مسخ» می بینند: تصویر مردی که روزی به شکل حشره ای هولناک از خواب برمی خیزد... طبیعی است که روایتگر چنین قصه ای را انسانی افسرده و از جهان بریده بپنداریم. به گفتة رادک مالی (نویسنده کتاب) کافکا با جهان مشکل داشت و جهان نیز تا به امروز با او مشکل دارد. ولی این بار، در این کتاب کم برگ درمی یابیم که کافکا انسانی شبیه ماست - و یا دست کم تا حدودی شبیه ما.
در اینجا کافکا را از دریچه زندگی واقعی اش مشاهده می کنیم؛ مرد جوانی که مشتاقانه از زندگی بهره می جوید: به سفر می رود، شنا و قایقرانی می کند، چند بار عاشق می شود و... البته همه را به شیوة خودش!
اما ویژگی دیگر کتاب، طنز پنهان در قطعات کوتاه آن است که تصویرگری هنرمند (رناتا فوچیکوا) آن را به تصویر کشیده است. در این کتاب، بیشتر تصاویر سخن می گویند. تا آن جا که گویا دو بار باید کتاب را خواند: یک بار نوشته ها را، یک بار تصاویر را.
این طرح ها و نوشته های کوتاه به گونه ای مهم ترین آثار کافکا را نیز در خود جای داده اند. چکیده هایی از «مسخ»، «حکم» (محاکمه)، «قصر» و ... که البته به تلخی خود این آثار نیستند.

کتاب فرانتس کافکا

رادک مالی
رادك مالي (زاده 24 ژوئیه 1977 در اولوموک) شاعر جمهوری چک، نویسنده کتاب های کودکان، مترجم و معلم دانشگاه است.او تحصیلات زبان آلمانی و چک را در دانشگاه Palacký گذراند. او دانشجوی آلمانی کوندرا در مطالعات آلمانی بود که به خوبی در اکسپرسیونیسم آلمانی تبحر داشت. رادک مالی در اولوموک زندگی می کند و در آنجا به عنوان مدرس دانشگاه، مترجم زبان آلمانی و ویراستار فعالیت می کند.