کتاب ارابه خدایان

Arrival of the Gods

مشخصات کتاب ارابه خدایان
مترجم : سیامک بودا
شابک : 978-2000753148
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 231
سال انتشار شمسی : 1386
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 اسفند

معرفی کتاب ارابه خدایان اثر اریک فون دانیکن

اریش آنتون پاول فون دنیکن (به آلمانیErich Anton Paul von Däniken) نویسنده سوئیسی کتاب های نظریات فضانوردی باستانی و زیست فرازمینی است. اولین اثر فون دنیکن ارابه خدایان بود که پرفروش ترین کتاب در آلمان و آمریکا بود و بعدها در ۳۸ کشور دیگر نیز چاپ این کتاب با استقبال فراوانی روبرو شد. نظریات وی در این کتاب باعث شد تا وی را پدر نظریات فضانوردی باستانی لقب بدهند.

دیگر افسانه ها زاییده خیال محض آدمی تلقی نمی شوند. افسانه ها را بیشتر از نظر علمی و با دید فضایی باید بررسی کرد تا از نظرگاه هنر، زیرا افسانه ها باقی مانده وقایع و روابط تاریخی دوردست این سیاره با سایر عوالم سماوی است. اساس کتاب ارابه خدایان از اریک فون دنیکن بر پایهٔ این فرضیه است که بسیاری از تکنولوژی های تمدن های باستانی و ادیان برگرفته از مسافران فضایی هستند که به نام خدایان پذیرفته شده اند. به عبارت دیگر، کلمۀ «خدایان» که در کتاب های باستانی و تورات آمده، در واقع موجودات فرازمینی هستند که انسان های آن دوران به آن ها «خدایان» می گفتند. در این کتاب، نویسنده به بررسی آثار و نشانه های باقی مانده از مسافران فضایی در میان آثار تاریخی و باستانی و عهد عتیق می پردازد. ترجمه های مختلفی از این کتاب، با فاصلۀ کمی از انتشار آن، در ایران در سال های مختلف و توسط ناشران و مترجمان مختلف به چاپ رسیده است.
این دو نگاره، یکی درمورد خطوط نازکا در کشور پرو است که در این کتاب، نویسنده نظر می دهد که این خطوط می تواند شبیه خطوط فرودگاه های کنونی باشد. و ستون فلزی در هند که مربوط به هزاران سال پیش است که هیچ گاه زنگ نمی زند. درهرصورت، نویسندۀ کتاب عقیده دارد که این دو سازه به دست موجودات فرازمینی ساخته شده اند.

کتاب ارابه خدایان

دسته بندی های کتاب ارابه خدایان