کتاب از این لحاظ

Az In Lahaz
کد کتاب : 18268
شابک : 978-9644310775
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 472
سال انتشار شمسی : 1392
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 مهر

معرفی کتاب از این لحاظ اثر نجف دریابندری

در این کتاب 470 صفحه ای از میان این مقالات، مقدمه نمایش نامه آنتیگونه ی سوفوکلس و ضمیمه های آن از مارتین هایدگر و زیگموند فروید و مقدمه نمایش نامه «خانه برناردا آلبا» و ضمیمه آن از فرانسیسکو گارسیا لورکا و فصل نویافته سرگذشت هکلبری فین، یعنی «گرم کردن جیم نعش مرده را در شب تاریک»، برای نخستین بار است که در این مجموعه منتشر می شود.
خواننده با خواندن «از این لحاظ» به درک و دریافتی همه جانبه از آثار نجف دریابندری می رسد. چرا که نجف در عمده مقالات خود ضمن به دست دادن زندگی نامه ای دقیق از نویسنده متن، دیدگاه های اصلی او را هم معرفی می کند. در واقع نگارش این مقدمه ها نشان از آن دارد که او مترجمی است که به خواننده اهمیت می دهد و سعی دارد اطلاعاتی پیرامونی درباره نویسنده یا کتاب را هم به برگردان فارسی اثر اضافه کند. نمونه های این مقدمه را می توان به مقدمه ای که بر کتاب متفکران روس آیزا برلین و یا تاریخ فلسفه غرب برتراندراسل مشاهده کرد که با چه دقت و ظرافتی به دیدگاه های این دو متفکر اروپایی پرداخته است.
در برخی از مقدمه ها او شیوه ترجمه و نزدیکی خود به متن اثر و دریافتش از آن را توضیح می دهد و اگر برخی ابهامات به ذهن او برسد آن را با خواننده در میان می گذارد.

کتاب از این لحاظ

نجف دریابندری
نجف دریابندری مترجم و نویسنده ی معاصر ایرانی است. نجف دریابندری فرزند ناخدا خلف ظلم آبادی در ۱ شهریور ۱۳۰۸ در آبادان متولد شد. دوره ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذراند و وارد دبیرستان رازی شد. وی حدود سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرد و به دنبال کار رفت. حضور انگلیسی ها در تأسیسات نفتی شهر آبادان و تردد آنان در سطح شهر کاربرد آن زبان وی را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند ساخت و به طور خودآموز به فراگیری این زبان پرداخت.در سال1332 اولین اثر خود را که ترجمه کتاب معروف وداع با اسلحه، نوشته ارنست ...
دسته بندی های کتاب از این لحاظ