کتاب آثار بزرگ سیاسی

Les Grandes Oeuvres Politiques

مشخصات کتاب آثار بزرگ سیاسی
مترجم :
شابک : 978-6004900805
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 680
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1980
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

معرفی کتاب آثار بزرگ سیاسی اثر ژان ژاک شوالیه

ژان ژاک شوالیه، استاد مسلم اندیشه های سیاسی، در این کتاب، که محل برخورد دو رشتۀ اندیشه های سیاسی و تاریخ سیاسی است، بررسی درخشانی از ۱۶ اثر بزرگ سیاسی چهار سدۀ گذشته به دست می دهد و به توصیف و توجیه و ستایش یا انتقاد از دولت و سازمان جامعه و بیش از همه ساز و کار قدرت در این آثار می پردازد و کیفیت و وزن هر یک از این آثار سیاسی برگزیده را به خواننده بازمی نماید.
در این کتاب، که در فاصلۀ سال های ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۴ به هشت زبان ترجمه شد و تا کنون بیش از ۲۵۰ بار به چاپ رسیده است، نویسنده با تأکید بر حال و هوا و دورۀ تاریخی هر اثر، به کمک نقل قول های طولانی، به شکلی جذاب آن را به خواننده معرفی می کند و درون مایۀ هر اثر را به او نشان می دهد. او آثاری را برگزیده است که در دورۀ مورد نظر طنینی خاص داشته و بر اذهان اثر گذاشته اند و پاسخگوی دل مشغولی ها و اشتیاق ها یا امید های آن دوران بوده اند.
ایو گوشه، شاگرد شوالیه هم با نیت به روز کردن این کتاب و با پیروی از سبک استاد خود، سه فصل به این کتاب افزوده است که نظرات سه اندیشمند سیاسی و پرآوازۀ معاصر (هایک و رالز و هابرماس) را در بر می گیرد.

کتاب آثار بزرگ سیاسی

ژان ژاک شوالیه
ژان ژاک شوالیه، (15 فوریه 1900 - 23 مه 1983) یک استاد، حقوقدان و مورخ و فرانسوی قرن بیستم فرانسه بود. استاد دانشکده حقوق و علوم اقتصادی پاریس، عضو آکادمی علوم سیاسی و اخلاقی (83 - 1964)، او آثار بی شماری را به جا گذاشت، به ویژه یک کلاسیک اصلی در "آثار بزرگ سیاسی از ماکیاولی تا به امروز" (Les grandes œuvres politiques: de Machiavel à nos jours)، به تازگی با یک به روزرسانی Yves Guchet دوباره منتشر شد. چندین مورخ فرانسوی، تأثیر وی را تأیید كرده اند. ژان پیر گرووس از "یک شرح تاریخ و ...