کتاب ساخت جامعه

the constitution of society
نهادها و ساختارهای اجتماعی،جامعه شناسی سیاسی

  • 20 % تخفیف
    قیمت : 44,500 | 35,600 تومان

  • موجود
  • انتشارات: علم علم
مشخصات کتاب ساخت جامعه
مترجم : اکبر احمدی
شابک : 9789642248506
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 395
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1984
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 4 آبان

معرفی کتاب ساخت جامعه اثر آنتونی گیدنز

کتاب مزبور، رهیافتی به نظریه اجتماعی از نوع بسیار معینی را شروع می کند که شرحی دقیق از کارکردگرایی و مفهومی طبیعت گرایانه از جامعه شناسی را ترکیب می کند. نوشته های بعدی پارسونز این دیدگاه ها را با تفصیل نسبتا زیاد بسط دادند، اگرچه تأکید داشتند که کنش انسانی، صفات بسیار خاص و متمایزی دارد، علم اجتماعی روی هم رفته در چارچوب منطقی مشابهی با علم طبیعی سهیم است.

بر اساس آنچه که مولف اثر در مقدمه می گوید، نظریه ساخت یابی بر این قضیه بنا می شود که این دوگانگی باید به عنوان دوسویگی دوسویگی ساختار مفهوم سازی مجدد شود. اگرچه می پذیرد معنای چرخش زبانی، ترجمه روش تأویل یا جامعه شناسی تفسیری نیست. مادامی که تأیید می کند جامعه، خالق سوژه های فردی نیست از هر مفهومی از جامعه شناسی ساختاری دور است. هرچند تلاش مفهومی بسیار قابل ملاحظه ای می کند توضیحی منسجم از عاملیّت انسانی و مطالبات ساختار را فرموله کند.

کتاب ساخت جامعه

آنتونی گیدنز
آنتونی گیدنز، زاده ی 18 ژانویه ی 1938، جامعه شناس و نویسنده ی انگلیسی است.گیدنز در لندن به دنیا آمد و بزرگ شد. او مدرک خود در جامعه شناسی و روانشناسی را در سال 1959 از دانشگاه هال گرفت و پس از آن، در دانشکده ی اقتصاد دانشگاه لندن حضور یافت. گیدنز در سال 1961، به تدریس روانشناسی اجتماعی در دانشگاه لستر روی آورد.