کتاب درسی درباره درس

Leçon sur la leçon

مشخصات کتاب درسی درباره درس
مترجم :
شابک : 978-9641850908
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 143
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1982
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

معرفی کتاب درسی درباره درس اثر پی یر بوردیو

نخستین کلاس هر استاد جدید در کلژ دوفرانس درس افتتاحیه نام دارد. این درس در محیطی پرشکوه و در حضور تمام همکاران و مخاطبان عمومی گسترده ارائه می شود و به استاد امکان می دهد موقعیت آثار و مطالعات خود را نسبت به پیشینیان مشخص کرده و به آخرین پیشرفت های پژوهشی رشتهٔ خود نیز بپردازد.
در این «درس» که رسمی پایدار (و با پیشینه ای بیش از چند قرن) در کلژدو فرانس است، و هر استاد جدیدی باید برای نخستین بار در برابر استادان دیگر آن را ارائه دهد، در حقیقت به دفاع از علوم اجتماعی بدان گونه که آن را می فهمد، در تمام پیچیدگی و در تمام نومیدی سرشار از امیدش می پردازد. نومیدی از قدرت ساختارهای ساختاردهنده و امید به شناختی که می تواند ساختارها را، ولو در حدی اندک اما موثر، تغییر دهد و چرخه های مثبت را در برابر چرخه های منفی قرار دهد.
در کتاب حاضر افزون بر درس مزبور، کلیدواژگان بوردیو و چندین مصاحبه از وی برای آشنایی بیشتر با اندیشه او آورده شده است.

کتاب درسی درباره درس

پی یر بوردیو
پیر بوردیو (به فرانسوی: Pierre Bourdieu) (زاده ۱ اوت ۱۹۳۰ - درگذشته ۲۳ ژانویه ۲۰۰۲)، جامعه‌شناس و مردم‌شناس سرشناس فرانسوی بود که عمدتاً به مسائلی نظیر دینامیک قدرت و انواع شیوه‌های انتقال قدرت در جامعه در درون و بین نسل‌های مختلف می‌پرداخت. او بر خلاف سنت ایدئالیست اروپای غربی روی واقعیت جسمانی زندگی اجتماعی و نقش عمل در دینامیک‌های جامعه تأکید داشت. او تحت تأثیر گرامشی، هایدگر، مرلوپونتی، ویتگنشتاین، هوسرل، مارکس، وبر، دورکیم، کلود لوی-استروس و پانوفسکی نظریهٔ ...
دسته بندی های کتاب درسی درباره درس