کتاب سیلویا بیچ و نسل سرگشته

Sylvia Beach and the Lost Generation
(تاریخچه ای از حیات ادبی پاریس در دهه های بیست و سی میلادی)

مشخصات کتاب سیلویا بیچ و نسل سرگشته
مترجم :
شابک : 978-9644487361
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 656
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 فروردین

معرفی کتاب سیلویا بیچ و نسل سرگشته اثر نوئل رایلی فیچ

داستان عشق سیلویا بیج به شکسپیر و شرکا خونی است که در رگ های این کتاب می دود. این داستان در نوامبر 1919 در پاریس شروع شد. در بیش از دو دهه ی پرنشیب و فراز ،آن "شرکا"یی که آنجا جمع می آمدند سیر ادبیات مدرن را تغییر دادند و سیلویا بیج مرکزی ادبی بر پا کرد که هنرمندان را از سراسر جهان همچون مغناطیس به سوی خود می کشید ،آن هم در دوره ای که به قول آرچیبالد مک لیش "بزرگترین دوره ی نوآوری ادبی و هنری از زمان رنسانس" بود. این پرستشگاه ادب و هنر مدرن پذیرای انواع و اقسام زائران بود – تی.اس.الیوت، جیمز جویس ،آندره ژید ،ارنست همینگوی ،ازرا پاند ،گرترود استاین ،پل والری ،جرج انتایل و بسیار مردان و زنان دیگری که پاریس دهه های بیست و سی را پایتخت فرهنگی جهان کردند.
کتابفروشی های کوچکی که عاشقان کتاب می گردانند ،مجلات کوچکی که نویسندگان جوان راه انداخته اند و سه شماره دوام آورده اند ،دست نوشته هایی که آنانکه به ارزش شان باور دارند به شکل خصوصی چاپ کرده اند – سیلویا بیج قدیس نگهبان همگی اینها بود.

کتاب سیلویا بیچ و نسل سرگشته

نوئل رایلی فیچ
نوئل رایلی فیچ زندگینامه نویس و مورخ روشنفکران مهاجر در پاریس در نیمه اول قرن بیستم است. او نویسنده چندین کتاب در مورد پاریس (کافه های ادبی پاریس، پیاده روی در همینگوی پاریس) و همچنین سه شرح حال: ساحل سیلویا و نسل گمشده (1983) است که به ژاپنی، اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی ترجمه شده است. Anaïs: زندگی وابسته به عشق شهوانی آناس نین (1993)، که به زبانهای فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، پرتغالی و لهستانی منتشر شد و نامزد دریافت جایزه بزرگ lectrices de Elle شد. او اولین زندگینامه نویس جول...