کتاب شگفت زده

Wonderstruck
کد کتاب : 2125
مترجم :
شابک : 978-9643697952
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 696
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

برنده جایزه ی کتاب کودک کالیفرنیا سال 2014

برنده ی جایزه ی اشنایدر فمیلی 2012

برنده ی جایزه ی بوک بروز سال 2011

معرفی کتاب شگفت زده اثر برایان سلزنیک

این رمان تحسین شده، ترکیبی از نوشتار و تصویر است به طوریکه به ابتکار نویسنده، بخش​هایی از رمان بدون متن و تنها با تصاویر سیاه​وسفید موجود در کتاب، روایت می​شود.
براساس رمان اول او، اختراع هوگو کابره، فیلمی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی ساخته شد که جوایزی جهانی از اشکار و گلدن گلوب دربافت کرد. این کتاب با خرید حق انتشار (کپی رایت) در ایران منتشر شد.
هیرمندی پیش تر عنوان کرده بود که این اثر را از روی دست نوشته های نویسنده کتاب ترجمه کرده ام و مضمون آن به تلاش و تسلیم نشدن در برابر مشکلات مربوط می شود.

این رمان ساختار کتاب ترکیبی غیرهمزمان از تصویر و نوشتار است. به عبارت دیگر، کل داستان، به طور نوبتی، با تصویر و متن روایت می شود که بخش نوشتاری و تصویری آن تقریبا مساوی است. نویسنده که تصویرگر کتاب نیز هست، بخش هایی از داستان شخصیت های قصه را با تصاویری سیاه و سفید روایت می کند و مخاطب کتاب را مثل یک فیلم می بیند و می خواند. در این کتاب تصاویر جای خالی بخش هایی از قصه را پر می کنند که در متن نیامده است.

کتاب شگفت زده

برایان سلزنیک
برایان سلزنیک، زاده ی 14 جولای 1966، تصویرساز و نویسنده ی آمریکایی است.سلزنیک در نیوجرسی به دنیا آمد و بزرگ شد. او از آموزشگاه طراحی رودآیلند فارغ التحصیل شد و همزمان با کار بر روی اولین داستان خود، به مدت سه سال در یک نهاد انتشار کتاب های کودک در منهتن فعالیت کرد. اولین اثر سلزنیک در سال 1991 به چاپ رسید.
قسمت هایی از کتاب شگفت زده (لذت متن)
مادر انگشت هایش را روی گونه های او سر می داد تا می رسید به زیر چانه اش. صورت او را بالا می گرفت طوری که چشم در چشم هم می شدند. وقتی مردم باهات حرف می زنن، از نگاه کردن توی چشم شون نترس، باشه؟ بن صاف توی چشم های مادر نگاه می کرد و می گفت: «باشه.»