کتاب دورکیم مرده است!

Durkheim Is Dead
شرلوک هلمز به نظریه ی اجتماعی وارد می شود
کد کتاب : 2144
مترجم :
شابک : 978-9643292805
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 206
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 مرداد

معرفی کتاب دورکیم مرده است! اثر آرتور آسا برگر

"دورکیم مرده است" دربردارندة یک رمان پلیسی آمریکایی است. نقش اصلی را در این رمان، کارآگاه معروف شرلوک هلمز و همکارش دکتر جان واتسن به عهده دارند.
در این کتاب درسی و یا رمان پر رمز و راز جامعه شناسی، دانشجویان می توانند به شرلوک هولمز و واتسون بپیوندند و همراه با آنها منطقه جدیدی را بررسی کنند که آماده شکل گیری جدالی جذاب است: نظریه اجتماعی. در سال 1910 ، برجسته ترین نظریه پردازان اجتماعی جهان در لندن، در کنفرانسی در مورد علم جدید جامعه شناسی حضور می یابند. با شروع جدال همه چیز به سرعت از هم می پاشد و در این بین یک جواهر به سرقت می رود و جامعه شناس مشهور امیل دورکیم ناپدید می شود. با توجه به تحقیقات شرلوک هولمز و واتسون، به نظر می رسد که تئوری اجتماعی نه تنها این اتفاقات را توضیح می دهد – بلکه می تواند علت آنها نیز باشد. بنابراین هولمز و واتسون در "دورکیم مرده است" به بررسی تئوری اجتماعی می پردازند و مستقیما از کسانی که آن را مطرح می کنند یاد می گیرند: W.E.B دو بوئیز ، زیگموند فروید ، ولادیمیر لنین ، بیتریس وب ، جورج سیمل ، امیل دورکیم و ماکس وبر. نظریه ها، زندگی و احساسات همه جامعه شناس ها فاش می شوند و هولمز و واتسون در می یابند که نظریه اجتماعی چقدر می تواند تأثیرگذار باشد.

پرونده ی سرقتی که در یک کنفرانس جامعه شناسی در لندن رخ داده است به شرلوک هلمز واگذار می شود. این مقدمه ای می شود برای آشنایی شرلوک هلمز با تعدادی از برجسته ترین جامعه شناسان و روان شناسان هم عصرش نظیر فروید، دورکیم، زیمل، مارکس، دوبوآ و لنین. بحث های متعدد شرلوک هلمز و این جامعه شناسان، باب آشنایی به نظریات آنان را بر خواننده باز می کند. شرلوک هلمز، با شم خارق العاده کارآگاهی و درک عمیقی که از انگیزه های روانی افراد دارد، به نظریات این جامعه شناسان علاقه مند می شود و در یافتن مجرم آن ها را به کار می برد.

کتاب دورکیم مرده است!

آرتور آسا برگر
آرتور آسا برگر با این فرض که تحصیلات خوب، او را آماده هر شغلی خواهد کرد، لیسانس ادبیات و فلسفه خود را در دانشگاه ماساچوست در سال 1954 اخذ کرد. سپس به کسب تجربه در روزنامه نگاری روی آورد، با این قصد که بتواند بنویسد و ممکن است روزی به روزنامه نگاری حرفه ای تبدیل شود. وی در دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه کالیفرنیا برکلی پذیرفته شد و از آنجا در تابستان سال 1954 شروع به کار کرد اما به دانشگاه آیووا منتقل شد و در آنجا توانست با افرادی مانند مارگریت یانگ همکاری کند. او همچنین توانست با گوستاو برگمان...
نکوداشت های کتاب دورکیم مرده است!
کتاب مجموعه ای از سه رمز و راز شسته و رفته است که هرکدام با روشی معمولی حل می شوند. . . . استدلال ها و نظریه ها کاملا قابل درک بودند و مهمتر از همه، خود متفکران حضور زنده داشتند و به عنوان افراد واقعی صحبت می کردند.
Sherlokiana.NET

دورکیم مرده است! مقدمه ای بی نظیر برای تئوری های جامعه شناسی است، زیرا تئوری های W.E.B دو بوئیز، زیگموند فروید ، ولادیمیر لنین ، بیتریس وب و دیگران را در قالب منحصر به فردی در یک رمان پر رمز و راز آورده است ... یک کتاب منحصر به فرد، سرگرم کننده و از لحاظ آموزشی بسیار چشمگیر برای آموزش علوم اجتماعی به دانشجویان - و همچنین برای همه علاقه مندان به داستان های جذاب شرلوک هولمز است.
Midwest Book Review

اسرار جامعه شناسی از طریق این کتاب لذت بخش و توسط افراد کلاسیک آشکار می شود. "دورکیم مرده است!" یک اثر شگفت انگیز و یک روش ایده آل برای آموزش مبانی جامعه شناسی است.
مایکل کیمل - استاد برجسته جامعه شناسی و مطالعات جنسیتی

قسمت هایی از کتاب دورکیم مرده است! (لذت متن)