کتاب تاریخ چیست ؟

What Is History?
کد کتاب : 2154
مترجم :
شابک : 978-0000220141
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 254
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1961
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 2 بهمن

معرفی کتاب تاریخ چیست ؟ اثر ادوارد هالت کار

کتاب "تاریخ چیست؟"نوشته "ادوارد هالت کار"در سال 1961 به انتشار رسید."ادوارد هالت کار" که یک مورخ و تاریخ دان انگلیسی است در کتاب "تاریخ چیست؟"به مطالعه تاریخ نگاری می پردازد.این کتاب را که انتشارات دانشگاه کمبریج به چاپ رسانده،مجموعه ای از سخنرانی او در دانشگاه است.در طی انتشار این کتاب،برخی از باور های او بویژه نسبی گرایی،توسط دیگر تاریخ دانان به نقد کشیده شد.به همین دلیل او بر آن شد تا کتاب را بازنویسی کند.

او در کتاب "تاریخ چیست؟" با کلامی نافذ در شش فصل راجع به:

1.مورخ و واقعیات او

2.جامعه و فرد

3.تاریخ،علم واخلاق

4.علیت در تاریخ

5.تاریخ به منزله پیشرفت

6.افق گسترنده

صحبت میکند به طوری که مباحث او برای جامعه امروزی هم،حرفی برای گفتن دارد.

کتاب تاریخ چیست ؟

ادوارد هالت کار
ادوارد هالت کار یا ئی. اچ. کار (۲۸ ژوئن ۱۸۹۲–۳ نوامبر ۱۹۸۲) مورخ، دیپلمات، روزنامه نگار و نظریه پرداز روابط بین الملل انگلیسی، و یکی از مخالفان تجربه گرایی در تاریخ نگاری بود.کار بیشتر بخاطر نوشتن یک مجموعهٔ چهارده جلدی دربارهٔ تاریخ شوروی از ۱۹۱۷ تا ۱۹۲۹، نوشته های وی در زمینهٔ روابط بین الملل از جمله بحران بیست ساله، و کتاب تاریخ چیست؟ شناخته می شود.
نکوداشت های کتاب تاریخ چیست ؟
The new edition introduced by Professor Evans, a leading historian and an accomplished historiographer, provides an excellent insight into Carr's life and work
نسخه جدید معرفی شده توسط پروفسور اوانز ، مورخ برجسته و تاریخ نگار برجسته ، بینشی عالی از زندگی و کار ادوارد ارائه می دهد.
Jonathan Haslam

قسمت هایی از کتاب تاریخ چیست ؟ (لذت متن)
این بخش از نوشته های «کار» یکی از مهم ترین سطوح فلسفه انتقادی تاریخ است و نگاه ویژه ای به سازوکار پیدایش علم تاریخ دارد. «کار» سخن خویش را با نقل قول از دو مورخ انگلیسی دانشگاه کمبریج آغاز می کند. یکی «لرد آکتون J.E.D Acton» که نگاه خود را به تاریخ، بر اساس عقیده مثبت و اعتماد به نفس سال های آخر دوران ویکتوریا بیان می کرد و دیگری «سر جورج کلارگ» که نگاه آشفته و سردرگمی حاکم بر محافل تاریخ را تحت تأثیر شرایط نیمه قرن بیستم بیان می کند. لرد اکنون تحت تأثیر رونق و ثبات عصر ویکتوریا از امکان نوشتن نوعی تاریخ نمایی سخن گفته بود. کلارک در نتیجه دخالت عقاید و ارزش های شخصی در نوشتن تاریخ، اعتبار همه ی تواریخ را یکسان می پنداشت و چنین عقیده داشت که حقیقت تاریخی «عینی» وجود ندارد.